Вівторок, Січ 19, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Трамп заборонив транзакції з вісьмома китайськими застосунками, зокрема з Alipay (ВІДЕО)

Середа, 6 січня 2021 року

Президент США Дональд Трамп увечері 5 січня підписав указ про заборону транзакцій із вісьмома китайськими компаніями.

Документ, який оприлюднив Білий дім, накладає заборону на транзакції з керівниками чи розробниками Alipay, CamScanner, QQ Wallet, SHAREit і кількох інших застосунків та їхніх дочірніх компаній.

У супровідній заяві Трамп зазначив, що з огляду на масштабне поширення в країні певних китайських застосунків, зокрема й тих, які було створено в Гонконзі та Макао, Сполученим Штатам Америки треба захистити національну безпеку.

У документі йдеться, що китайські застосунки, після того як їх встановлюють на смартфони, планшети й комп’ютери, можуть діставати доступ до величезного обсягу особистих даних користувачів, зокрема персональної інформації. Це дає змогу владі комуністичного Китаю відстежувати переміщення федеральних службовців і підрядників, а також складати на них досьє.

Згідно з указом, міністерство фінансів США має 45 днів, щоб визначити заборонені транзакції, а також ужити заходів щодо інших застосунків і розробити правила, які допоможуть запобігти експорту або доступу до даних користувачів.

Білий дім уважає, що китайська влада вимагає від усіх фінансових компаній Китаю підтримувати політичні цілі компартії, а також допомагати Народно-визвольній армії КНР.

Нагадаємо, торік у грудні міністерство торгівлі США наклало санкції на десятки китайських компаній, зокрема на провідного в країні виробника мікросхем SMIC, а ще компанію зі створення дронів SZ DJI Technology.

Також минулого місяця Білий дім опублікував список китайських і російських компаній, які, як припускають, тісно пов’язані з військовими. Цим компаніям закрили доступ до низки американських товарів і технологій.

Comments   

загрузка...