ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Вакциновані люди можуть поширювати вірус COVID-19, заявив заступник головного лікаря Великобританії

Велика Епоха
Люди стоять у черзі біля центру масової вакцинації Національної служби охорони здоров'я в Бірмінгемі, Великобританія, 11 січня 2021 року (Christopher Furlong/Getty Images)

Люди, які отримали дві дози вакцини проти вірусу КПК* (COVID-19), можуть як і раніше поширювати вірус, попередив високопоставлений британський працівник охорони здоров'я.

24 січня професор Джонатан Ван-Там, заступник головного лікаря Англії, заявив, що «ми ще не знаємо, як вакцина впливає на передачу вірусу».

«Навіть після того, як ви отримали обидві дози вакцини, ви все одно можете передати COVID-19 кому-небудь ще, і тоді ланцюжок передачі продовжується», - написав він у Sunday Telegraph.

Тому лікар закликав мільйони британців, які вже вакциновані, дотримуватися правил ізоляції.

«Якщо ви зміните свою поведінку, то спровокуєте поширення вірусу, зберігаючи високе число випадків захворювання і піддаючи ризику інших людей, які знаходяться в черзі за вакциною».

Джонатан Ван-Там, заступник головного лікаря Англії, виступає на віртуальній пресконференції на Даунінг-стріт, 10, Лондон, Великобританія, 2 грудня 2020 р. (JOHN SIBLEY/POOL/AFP)

Міністр охорони здоров'я Великобританії Метт Хенкок заявив у неділю, що Ван-Там прав.

«Вакцини — це вихід з пандемії, але кожен повинен дотримуватися правил, навіть після вакцинації», — написав він у Twitter.

Ван-Там також попередив, що «жодна вакцина ніколи не була ефективною на 100 відсотків» і «ні у кого не буде 100-відсоткового захисту від вірусу».

У цьому місяці британський медбрат написав повідомлення в Facebook, що у нього позитивний результат на вірус, попри те, що він отримав свою першу дозу вакцини 8 грудня 2020 року. Друге щеплення 5 січня було скасоване, а через чотири тижні він отримав позитивний результат тесту на вірус, що викликає хворобу COVID-19.

Ван-Там сказав, що імунна відповідь «повністю формується тільки через два або три тижні після кожного з двох уколів».

«Людям старшого віку краще виділити хоча б три тижні. Вони все ще можуть заразитися COVID-19 в цей час».

Він додав, що «спосіб знизити ризик для всіх — це розірвати ланцюжок передачі і дійсно знизити кількість випадків».

За повідомленням Public Health England (Громадська охорона здоров'я Англії), в суботу, 23 січня 2021 року по всій Великобританії було зареєстровано 33'552 нових випадків захворювання та 1348 випадків смерті протягом 28 днів після позитивного тесту.

За даними уряду, в цілому 5'861'351 осіб отримали першу дозу вакцини, повідомив Ван-Там у Twitter.

Він також попередив, що число госпіталізацій і смертей як і раніше дуже велике: чверть населення у віці до 55 років госпіталізовані.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.