ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Знайти «нульового пацієнта» не вийде, вважає експерт ВООЗ

Велика Епоха
Логотип Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) на фасаді штаб-квартири ВООЗ в Женеві, 24 жовтня 2017 року. FABRICE COFFRINI/AFP via Getty Images

Через рік після спалаху вірусу КПК* (COVID-19) китайська влада нарешті дозволила експертам ВООЗ приїхати в Китай, щоб розслідувати причини виникнення епідемії.

14 січня 13 експертів ВООЗ прибули в місто Ухань. Передбачалося, що вони пробудуть там близько місяця, але китайська сторона спочатку помістила вчених на 14-денний карантин.

Тільки після ізоляції їм дозволять відвідати ринок тварин і морепродуктів «Хуанань», місцевий інститут вірусології, лікарні та інші місця дослідження.

Незадовго до від'їзду експертної групи ВООЗ британське видання The Mail on Sunday повідомило, що чиновники Комуністичної партії Китаю (КПК) видалили понад 300 досліджень (нова стаття!!!!!!!!!!!!!!) інституту вірусології в Ухані на сайті Національного фонду природничих наук Китаю (NSFC).

Знайти «нульового пацієнта» не вдасться?

15 січня Марія Ван Керкхове, технічний керівник ВООЗ з реагування на COVID-19, заявила, що в процесі пошуку джерела походження нового коронавірусу знайти «нульового пацієнта», можливо, ніколи не вийде.

Група експертів проведе віртуальні зустрічі з китайською стороною в Ухані, де вперше виникла пандемія, повідомляє Reuters.

Міжнародне співтовариство сумнівається, що вченим вдасться докопатися до істини.

По-перше, китайська влада приховала епідемію, тому невідомо, коли точно стався спалах зараження. По-друге, знищили докази, що вказують на джерело вірусу. А по-третє, чиновники КПК проникли до ВООЗ, тому організація не зможе прийти до справедливих і наукових висновків.

Хто ж цей «нульовий пацієнт»?

Комісія охорони здоров'я Уханя оголосила про перший підтверджений випадок 12 грудня 2019 року. Але дані китайських вчених, опубліковані в науковому журналі The Lancet, показують, що перший пацієнт, у якого діагностували COVID-19, з'явився вже 1 грудня 2019 року.

Згідно з урядовим документом, перший підтверджений випадок захворювання на коронавірус зареєстрований 17 листопада 2019 року. «Нульовим пацієнтом» може бути 55-річний житель провінції Хубей, але, можливо, є і ранні випадки, пише South China Morning Post.

Документи, отримані The Epoch Times, розкривають, що пацієнти з симптомами COVID-19 з'явилися в Ухані ще у вересні 2019 року.

Були повідомлення, що «нульовим пацієнтом» може виявитися Хуан Яньлін — аспірантка Уханського інституту вірусології. Також писали, що вірусом заражений ринок «Хуанань» в Ухані, але пізніше влада повністю «дезінфікувала» і знесла місце торгівлі.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.