Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Найбільші інтернет-ресурси і провідні світові ЗМІ дали збій в роботі

Середа, 9 червня 2021 року

Люди йдуть у центр CNN в Атланті, штат Джорджія, на фотографії. (Ric Feld/AP Photo)

Масштабні проблеми з доступом сталася 8 червня одночасно на найбільших інтернет-платформах, провідних ЗМІ США, сайті британського уряду, соціальних мережах і ін. Користувачі не могли зайти на сайти. Повідомлення про помилку 503 вказувало на проблеми з сервером.

Перестали працювати сайти головних світових ЗМІ: The Guardian, New York Times, CNN, Twitch, BBC, Vice, Financial Times, Wired, The Verge, Le Monde і багатьох інших.

"Проблема виявлена, і виправлення впроваджуються", - писалося на сайтах приблизно через 45 хвилин після початку відключень .

Понад дві тисячі людей поскаржилися на збій в роботі відеострімінгового сервісу комп'ютерних ігор Twitch. Скарги також надійшли від користувачів «Твіттер», платіжної системи Paypal, музичного сервісу Spotify.

Недоступний виявився і сайт британського уряду.

Відвідувачів, які намагалися отримати доступ до CNN.com, зустрічало повідомлення з повідомленням: «Fastly error: unknown domain: cnn.com.».

Масштабний збій пов'язаний з провайдером хмарних обчислень Fastly, що підтримує багато великих сайтів.

Як Fastly впливає на роботу інших платформ

Будь-який сайт в мережі прив'язаний до певного сервера, що належить його власнику. Коли користувач намагаються отримати доступ до сайту і його контенту, він запитує і отримує інформацію з цього сервера. Якщо кількість і географія користувачів розширюється, навантаження на сервер збільшується, а швидкість передачі даних на великі відстані знижується.

Для уникнення проблем з доступом до сайту використовують Content Delivery Network (мережа доставки вмісту) або просто CDN . Така інфраструктура передбачає розташування декількох серверів з вмістом сайту в різних географічних точках. Це дозволяє оптимізувати і значно прискорити доступ користувачів по всьому світу до контенту.

Fastly виступає провайдером подібних послуг і надає власникам сайтів доступ до хмарних серверів для збільшення швидкості передачі контенту. Компанія розташована в Сан-Франциско, але її сервера працюють по всьому світу, тому збій торкнувся користувачів Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки. Що саме послужило причиною неполадок всередині сервісу, представники Fastly поки не повідомили.

Comments   

загрузка...