Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Найбільші інтернет-ресурси і провідні світові ЗМІ дали збій в роботі

Середа, 9 червня 2021 року
Люди йдуть у центр CNN в Атланті, штат Джорджія, на фотографії. (Ric Feld/AP Photo)

Масштабні проблеми з доступом сталася 8 червня одночасно на найбільших інтернет-платформах, провідних ЗМІ США, сайті британського уряду, соціальних мережах і ін. Користувачі не могли зайти на сайти. Повідомлення про помилку 503 вказувало на проблеми з сервером.

Перестали працювати сайти головних світових ЗМІ: The Guardian, New York Times, CNN, Twitch, BBC, Vice, Financial Times, Wired, The Verge, Le Monde і багатьох інших.

"Проблема виявлена, і виправлення впроваджуються", - писалося на сайтах приблизно через 45 хвилин після початку відключень .

Понад дві тисячі людей поскаржилися на збій в роботі відеострімінгового сервісу комп'ютерних ігор Twitch. Скарги також надійшли від користувачів «Твіттер», платіжної системи Paypal, музичного сервісу Spotify.

Недоступний виявився і сайт британського уряду.

Відвідувачів, які намагалися отримати доступ до CNN.com, зустрічало повідомлення з повідомленням: «Fastly error: unknown domain: cnn.com.».

Масштабний збій пов'язаний з провайдером хмарних обчислень Fastly, що підтримує багато великих сайтів.

Як Fastly впливає на роботу інших платформ

Будь-який сайт в мережі прив'язаний до певного сервера, що належить його власнику. Коли користувач намагаються отримати доступ до сайту і його контенту, він запитує і отримує інформацію з цього сервера. Якщо кількість і географія користувачів розширюється, навантаження на сервер збільшується, а швидкість передачі даних на великі відстані знижується.

Для уникнення проблем з доступом до сайту використовують Content Delivery Network (мережа доставки вмісту) або просто CDN . Така інфраструктура передбачає розташування декількох серверів з вмістом сайту в різних географічних точках. Це дозволяє оптимізувати і значно прискорити доступ користувачів по всьому світу до контенту.

Fastly виступає провайдером подібних послуг і надає власникам сайтів доступ до хмарних серверів для збільшення швидкості передачі контенту. Компанія розташована в Сан-Франциско, але її сервера працюють по всьому світу, тому збій торкнувся користувачів Європи, Азії, Африки, Північної та Південної Америки. Що саме послужило причиною неполадок всередині сервісу, представники Fastly поки не повідомили.