Четвер, Тра 26, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Угорці протестують проти будівництва кампусу китайського університету

Вівторок, 8 червня 2021 року
Демонстранти протестують проти запланованого будівництва кампусу Китайського університету Фудань в Будапешті, Угорщина 5 червня 2021 р. (Bernadett Szabo/Reuters)

Тисячі угорців в суботу, 5 червня, вийшли на протест проти планів уряду і китайського університету відкрити кампус в Будапешті. Деякі тримали плакати з написом «Зрада».

Ліберальні противники прем'єр-міністра Віктора Орбана звинувачують його в дружбі з Китаєм і побоюються, що університетське містечко може знизити якість вищої освіти і допомогти Пекіну посилити свій вплив на Угорщину та Європейський Союз.

«Я не згоден зі зміцненням феодальних відносин нашої країни з Китаєм», — сказав Патрік, 22-річний студент, який відмовився назвати своє прізвище, на акції протесту в угорській столиці.

Він вважає, що кошти слід використовувати «на поліпшення наших власних університетів, а не на будівництво китайського».

Демонстрант тримає плакат з написом «Зрада» під час акції протесту проти будівництва кампусу Китайського університету Фудань в Будапешті, Угорщина 5 червня 2021 р. (Bernadett Szabo/Reuters)

У квітні уряд Угорщини підписав угоду шанхайським університетом Фудань про будівництво кампусу на території Будапешта, де раніше планувалося побудувати гуртожиток для угорських студентів.

Опозиційні політики і економісти розкритикували проєкт за його дорожнечу і відсутність прозорості. Мер Будапешта також виступає проти цього будівництва.

«"Фідес" [політична партія "Угорський громадянський союз"] продає гуртом житло угорських студентів і їхнє майбутнє, щоб привести в країну елітний університет китайської диктатури», — заявили в «Фейсбуці» організатори суботнього протесту.

Орбан налагодив теплі відносини з Китаєм, водночас вступивши в сутичку з західними союзниками, обмежуючи незалежність наукових досліджень, судової системи і засобів масової інформації.

Він вперше зіткнувся з об'єднаною опозицією з моменту приходу до влади у 2010 році. У 2022 році в Угорщині пройдуть парламентські вибори.

Джерело: The Epoch Times