П'ятниця, Жов 29, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Установка китайської вітряної електростанції в Техасі становить загрозу національній безпеці

Понеділок, 7 червня 2021 року

Вітряна електростанція Таралга над сільськогосподарськими угіддями, Новий Південний Уельс, Австралія, 31 серпня 2015 г. (Photo by Mark Kolbe/Getty Images)

Можлива установка китайської вітряної електростанції в Техасі викликає стурбованість з приводу національної безпеки, попередив спостерігач за Китаєм і менеджер американського хедж-фонду Кайл Басс.

Проєкт вітряної електростанції під назвою Blue Hills Wind в окрузі Валь-Верде, розташованому на південному заході штату Техас в США, привернув до себе підвищену увагу в останні місяці: законодавці й експерти висловили стурбованість тим, що цей китайський проєкт може бути використаний в якості прикриття для шпигунства і порушення роботи електросистеми штату.

Місце, яке вибрано для вітряної електростанції, знаходиться приблизно в 30 милях від кордону США і Мексики, а також недалеко від бази військово-повітряних сил США Лафлін — найбільшого навчального центру ВПС США.

Земля для вітряної електростанції належить китайській компанії GH Amer ica Investments Group, яка з 2015 року купила 130 000 акрів (52 609 га) землі в окрузі Валь-Верде. Людина, що стоїть за цією компанією, — Сунь Гуансінь, бізнесмен з північно-західного регіону Сіньцзяна в Китаї, який має тісні зв'язки з комуністичним режимом.

Сунь Гуансінь — колишній військовий, а нині він найбагатша людина в Сіньцзяні, де режим здійснює геноцид проти етнічних мусульманських меншин. За даними Forbes, його статки становлять 1,9 мільярда доларів США, також відомо, що він був заступником голови федерації молоді провінції Сіньцзян.

«Я вважаю, що це є причиною того, що він купив вітряну електростанцію і хоче встановити 700-футові турбіни, тому що він, таким чином, підключиться безпосередньо до нашої електричної мережі. Підключення безпосередньо до нашої електромережі — це те, чого ніколи не повинно статися», — сказав Кайл Басс, засновник і головний інвестиційний директор Hayman Capital Management, у програмі Epoch TV «Лідери американської думки».

З міркувань безпеки, законодавчий орган штату Техас недавно одноголосно прийняв закон, який забороняє фізичним особам або компаніям, пов'язаним з Китаєм, Іраном, Північною Кореєю або Росією, укладати контракти, що стосуються критично важливої інфраструктури штату. Законопроєкт відправлений на підпис губернатору. Якщо він буде підписаний, то набере чинності негайно.

За останні місяці критично важлива інфраструктура країни піддалася декільком кібератакам. У щорічній оцінці загроз (pdf), що проводиться розвідувальним співтовариством США, говориться, що кіберможливості китайського режиму «як мінімум можуть викликати локальні тимчасові збої в роботі критично важливої інфраструктури в Сполучених Штатах».

Кайл Басс зазначив, що обрана земля була дивним місцем для вітряної електростанції, з огляду на те, що в цьому районі не спостерігається сильного вітру. Пропонована висота вітряних турбін становить 700 футів (213,36 м) — висота монумента Вашингтона — і це означає, що вони можуть використовуватися для стеження за діяльністю на базі ВПС і операціями по забезпеченню безпеки на кордоні США і Мексики, додав він.

Сенатор штату від республіканської партії Донна Кемпбелл, спонсор законопроєкту, порівняла проєкт із «троянським конем».

«Чому вони хочуть поставити його в окрузі Валь-Верде, де насправді не дме вітер? Чому турбінний парк повинен бути саме в цьому районі, в 65 милях від нашої бази ВПС Лафлін, яка є стратегічною базою для навчання пілотів?» — про це Кемпбелл заявила в сенаті у квітні цього року.

GH America Investments Group в цей час переглядає свої можливості на випадок прийняття закону, повідомляє News 4 San Antonio.

Стівен Ліндсі, віцепрезидент компанії, сказав News 4, що передбачувана вітряна електростанція не становить загрози для безпеки штату, а також додав, що він не знає, чи має Сунь Гуансінь зв'язок з комуністичною партією Китаю.

Дж. Кайл Басс (народився 7 вересня 1969 р.) — менеджер американського хедж-фонду. Він є засновником і керівником Hayman Capital Management, LP, хедж-фонду з Далласа, що займається глобальними подіями.

У 2008 році Басс успішно передбачив і ефективно зробив ставку проти кризи субстандартної іпотеки в США, купивши свопи кредитного дефолту на субстандартні цінні папери, які, своєю чергою, виросли в ціні, коли луснула бульбашка на ринку нерухомості. (Джерело - Вікіпедія).

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...