Неділя, Чер 13, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Екстремальна посуха в Каліфорнії та Неваді може мати небезпечні наслідки

Четвер, 10 червня 2021 року

Вид з повітря на низький рівень води в озері Фолсом в Граніт-Бей, Каліфорнія, 10 травня 2021 р. (Justin Sullivan/Getty Images)

Засуха в Каліфорнії — найбільш густонаселеному американському штаті, і в Неваді поширилася «на 100 відсотків», відповідно до федеральної системи моніторингу США. Посушлива погода викликала стурбованість з приводу нестачі води і лісових пожеж.

«В умовах жахливої посухи, швидко зменшується сніговий покрив і низький рівень водосховищ росте стурбованість з приводу сезону лісових пожеж», — йдеться в недавно оновленій національній інтегрованій інформаційній системі з посухи (NIDIS).

Рівні посухи на трьох чвертях території штатів Каліфорнія і Невада оцінюються як «виняткова» і «екстремальна».

Засуха спонукала владу Невади викосити 31% всіх громадських газонів Лас-Вегасі з метою економії води. Таким способом влада регіону сподівається зберегти воду, яка витрачається на полив зелених насаджень.

Зрошувач водяний трави на вулиці в Лас-Вегасі, штат Невада, 9 квітня 2021 р. (Ken Ritter, File/AP Photo)

Низький рівень води викликає побоювання з приводу лісових пожеж. Округ Б'ютт в Північній Каліфорнії постраждав від най смертоносної за сторіччя лісової пожежі у 2018 році, коли загинули 85 осіб. Минулого року в результаті пожеж загинули ще 16 осіб.

Пожежний округ Б'ютт гасить вогонь в Оровілль, штат Каліфорнія 9 вересня 2020 р. (Josh Edelson/AFP via Getty Images)

Хоча посухи в Каліфорнії бувають часто, цей рік набагато спекотніший і сухіший, ніж інші, вода з водойм швидше випаровується. За словами Джея Лунда, співдиректора Центру досліджень вододілів Каліфорнійського університету в Девісі, рівень води більш ніж у 1500 водосховищ штату на 50% нижче норми для цієї пори року.

Потріскана земля біля берега озера Фенікс в Россі, штат Каліфорнія, 21 квітня 2021 року. (Justin Sullivan/Getty Images)

NIDIS повідомив у звіті про посуху, що вода в більшості з десяти найбільших водосховищ в Північній Каліфорнії знаходиться на найнижчих рівнях для цієї пори року або ще нижче.

Низький рівень води в Каліфорнії може привести до обмеження обсягу вироблюваної на гідроелектростанціях енергії, через що можуть виникнути перебої в подачі електроенергії.

Минулого літа в штаті закінчилася енергія під час сильної спеки, через це в Каліфорнії вперше за 20 років відключали світло.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...