Субота, Тра 21, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У США повідомили про перший випадок захворювання людини хантавірусом, яким хворіють гризуни

Четвер, 10 червня 2021 року

Представники охорони здоров'я штату Мічигану в США оголосили про перший в цьому році підтверджений випадок зараження людини на хантавірус, яким хворіють гризуни. Цей вірус викликає потенційно смертельне легеневе захворювання з симптомами, аналогічними COVID-19.

Департамент охорони здоров'я та соціальних служб штату Мічиган (MDHHS) підтвердив у повідомленні, що доросла жінка в окрузі Вашті недавно була госпіталізована з хантавірусним легеневим синдромом (ХЛС), який викликаний хантавірусом Sin Nombre.

Офіційні особи вважають, що жінка, ім'я якої не вказано в повідомленні, заразилася вірусом під час прибирання будинку, який, напевно, був заражений гризунами.

Від хантавірусного легеневого синдрому, який зустрічається рідко, але смертельно небезпечний, смертність становить близько 40 %. Випадків передачі хантавірусу від людини до людини не зареєстровано. Люди піддаються ризику зараження, коли частинки сухого матеріалу, забрудненого екскрементами гризунів, або вдихаються, або потрапляють в розриви шкіри, або потрапляють в організм через зіпсовану їжу і воду. Хоча укуси інфікованих гризунів також можуть передавати вірус.

«Ми можемо запобігти і знизити ризик зараження хантавірусом, прийнявши запобіжні заходи і усвідомивши саму можливість зараження, — сказав у заяві доктор Хуан Луїс Маркес, медичний директор Департаменту охорони здоров'я округу Вашті. — Використовуйте гумові, латексні, вінілові або нітрилові рукавички при очищенні ділянок, уражених гризунами, провітрюйте приміщення не менше 30 хвилин перед роботою і обов'язково ретельно зволожуйте ділянки дезинфікуючим засобом або розчином хлору перед очищенням».

Найбільш часті симптоми хантавірусного легеневого синдрому збігаються з симптомами у пацієнтів з COVID-19 — лихоманка, втома, кашель, задишка і м'язові болі. Між двома захворюваннями також є певна схожість в додаткових симптомах — головний біль, блювота і діарея.

«ХЛС викликається деякими штамами хантавірусу і є рідкісним, але тяжким і іноді смертельним респіраторним захворюванням, яке може виникнути через один-п'ять тижнів після контакту людини зі свіжою сечею, калом або слиною інфікованих гризунів, — сказав доктор Джоні Халдун, головний медичний директор і заступник головного лікаря з питань охорони здоров'я в MDHHS.

Кожен, хто вступає в контакт із гризунами, які є носіями хантавірусу, наражається на ризик зараження ХЛС, і медичні працівники, які підозрюють наявність хантавірусу, повинні зв'язатися з місцевим відділом охорони здоров'я, щоб повідомити про новий випадок і обговорити варіанти, що підтверджують тестування».

Джерело: The Epoch Times