П'ятниця, Чер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Сенатор Томмі Тубервіль: Федеральним пенсійним фондам США слід заборонити інвестувати в Китай

П'ятниця, 11 червня 2021 року

Сенатор Томмі Тубервіль в Вашингтоні 7 червня 2021 р. (Chung Hoi-sung/Yonhap via AP)

Китай — головний противник Америки, заявив на цьому тижні The Epoch Times сенатор Томмі Тубервіль, який очолює один з основних південних штатів США — Алабаму.

Тубервіль пояснив, чому заблокувати інвестиції в китайські компанії — один з перших законодавчих пріоритетів для нього.

«№ 1. Наш найбільший противник у світі — Китай, — сказав Тубервіль в інтерв'ю телеканалу Epoch TV American Thought Leaders (Лідери американської думки).

У травні сенатор вніс на розгляд законопроєкт, що забороняє інвестувати кошти державної Програми заощаджень (TSP) в будь-яку організацію, що базується в Китаї.

TSP — це найбільший державний пенсійний фонд. Його використовують 6 мільйонів військовослужбовців і цивільних службовців.

«Ми не хочемо зміцнювати їхні збройні сили або бізнес ... В основному в новому законопроєкті йдеться, що ми не дозволимо інвестувати ці 700 мільярдів доларів в підприємства Китаю, тому що, по-перше, ви не можете їх контролювати — вони не діють за правилами. Вони роблять все можливе, щоб обійти стандарти і правила. По-друге, ми підсилюємо їхні збройні сили», — сказав він.

«Нам не потрібно цього робити, 700 мільярдів доларів — це великі гроші. І тому ми заявили, що не хочемо дозволити президентам Байдену, Трампу або будь-якому іншому президенту в майбутньому інвестувати в Китай гроші федерального уряду».

Тубервіль не здивувався, коли дізнався про інвестиції фонду та інших підприємств в китайські компанії. За його словами, основна проблема полягає в тому, що кожен бізнес в Китаї повинен відповідати перед комуністичною партією Китаю (КПК), навіть якщо він стверджує, що не робить цього.

Офіцер воєнізованої поліції стоїть на сторожі під час церемонії спуску прапора на площі Тяньаньмень в Пекіні 13 листопада 2012 р. (Feng Li/Getty Images)

«Це диктатура. Вони комуністи. Вони все контролюють. Тепер вони можуть сказати, що деякі компанії не мають нічого спільного з КПК, але вони пов'язані. Зрештою, вони повинні будуть відповісти. Тому я вважаю важливим, щоб ми зробили тут все можливе. Ми не повинні дозволяти інвестувати в Китай, особливо гроші федерального уряду».

Федеральний рада з пенсійних ощадних інвестицій, який керує Програмою заощаджень TSP, під тиском Білого дому минулого року заявив, що на невизначений термін відкладає плани щодо інвестування в деякі китайські підприємства.

«Через істотно інше економічне середовище, яке пов'язане значною мірою з впливом глобальної пандемії COVID-19, а також через призначення трьох нових членів Федеральної ради по пенсійним ощадним інвестиціям, в очікуванні подальшого вивчення, рада відкладає заплановані інвестиційні стратегії», — йдеться в заяві ради директорів.

Раніше в листі колишньому міністру праці Юджину Скаліа офіційні особи адміністрації Трампа заявили, що інвестування коштів TSP «направить бюджетні гроші в компанії, які представляють серйозну заклопотаність у галузі національної безпеки та гуманітарної діяльності, оскільки вони діють в порушення законів США і сприяють зусиллям уряду Китаю будувати його армію і пригнічувати релігійні меншини».

Минулого тижня президент Джо Байден розширив введені Трампом заборони на інвестиції в китайські оборонні та технологічні компанії.

«Президент Трамп не дозволив цього статися. Тепер Байден натякає, що не дозволить витрачати гроші та інвестувати їх у [Китай].», — сказав Тубервіль, зазначивши, що його законопроєкт «з цього моменту не дозволить жодному президенту» інвестувати кошти TSP в Китай.

Сенатор зазначив, що його законопроєкт користується значною підтримкою, і законодавці спробують домогтися його прийняття в Конгресі, контрольованому демократами.

Інший законопроєкт, що забороняє інвестувати гроші фонду TSP в китайські фірми, був внесений в минулому місяці двопартійною групою, включаючи сенаторів Джинн Шейхін і Марко Рубіо.

«Викликає тривогу те, що мільярди доларів з пенсійних рахунків федеральних державних службовців, таких як наші військові, зараз інвестуються в Китай і підтримують компанії, які загрожують американським інтересам і цінностям. Це неприпустимо, — сказала Шейхін. — Я пишаюся тим, що очолила ці двопартійні, двопалатні зусилля в тому, щоб Китай не отримував вигоду від нашої громадянської робочої сили або військовослужбовців, особливо за рахунок нашої національної безпеки».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...