П'ятниця, Чер 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Посольство Італії в Пекіні спростовує фальшиві новини про те, що COVID-19 вперше з'явився в Італії

П'ятниця, 11 червня 2021 року

Прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі спостерігає за палацом Квіринал після зустрічі з президентом Італії в Римі 3 лютого 2021 р. (Alessandra Tarantino/POOL/AFP via Getty Images)

У той час як світ зосередився на версії можливого витоку з лабораторії в Ухані коронавірусу, який викликав пандемію COVID-19, основні китайські новинні онлайн-портали одночасно опублікували новини, в яких говорилося, що прем'єр-міністр Італії визнав, що COVID-19 з'явився в Італії раніше, ніж в Китаї. Посольство Італії в Пекіні відразу спростувало новину, назвавши це брехнею.

Основні китайські новинні портали, в тому числі 163.com, qq.com від Tencent і головний військовий сайт комуністичного режиму Китаю xilu.com, 7 червня опублікували одні й ті ж новини. У них стверджувалося, що прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі вперше визнав у відеоінтерв'ю 7 червня, що вже влітку 2019 року епідемія COVID-19 почала поширюватися в північній Італії, включаючи Мілан.

«Це сталося на пів року раніше, ніж пандемія COVID-19 з'явилася в китайському місті Ухань», — говорилося в новинах.

Повідомлення швидко поширилося на китайських вебсайтах і в соціальних мережах з великою кількістю коментарів впливових осіб. Армія «п'ятдесят центів» [платні онлайн-коментатори китайського режиму] і «маленькі рожеві» [прокомуністичні китайці] поширювали повідомлення, що західне суспільство, яке звинувачую китайський режим в приховуванні епідемії, — це «злодій, який звинувачує в крадіжці інших».

Однак китайські новинні портали не надали джерела своєї інформації.

В той же день посольство Італії в Китаї спростувало фейкові новини на своєму офіційному акаунті в соціальній мережі Weibo.

«Сьогодні в деяких соціальних мережах з'явилися статті, в яких невірно і необгрунтовано приписувалися зауваження про джерело пандемії COVID -19 прем'єр-міністру Італійської Республіки Маріо Драгі. Посольство Італії рішуче підкреслює, що зміст висловлювань прем'єр-міністра в статті є повною брехнею, а новини не мають ніяких підстав», — говорилося в повідомленні.

Після публікації заяви італійського посольства деякі акаунти в соціальних мережах почали видаляти репости фейкових новин.

«Влада заявила, що в інтернеті можна поширювати чутки про наших урядові відомства, героїв і мучеників; але це не застосовується до поширення чуток про іноземні уряди», — коментували в мережі китайські користувачі.

Фальшиві новини про джерело пандемії на китайських сайтах з'явилися в той час, коли Сполучені Штати і міжнародне співтовариство продовжують закликати до розслідування джерела вірусу КПК* (комуністичної партії Китаю), водночас надаючи додаткову інформацію. Продовжують надходити звіти, які підкреслюють ймовірність того, що лабораторія P4 в китайському місті Ухань була джерелом вірусу, випадково або навмисно.

Робочі встановлюють бар'єри за межами закритого оптового ринку морепродуктів Хуанань під час візиту членів групи ВООЗ, які вивчають причини захворювання COVID-19, в Ухані, центральна китайська провінція Хубей, 31 січня 2021 р. (Hector Retamal/AFP via Getty Images)

Держсекретар США Ентоні Блінкен 6 червня заявив, що уряд США має намір розібратися в походженні вірусу COVID-19, зосередившись на двох версіях: від тварини до людини і витік з лабораторії. У будь-якому випадку хвороба виникла в Китаї. Пандемія COVID-19 вперше вибухнула в китайському місті Ухань в кінці 2019 року, а Китай офіційно визнав спалах в січні 2020 року.

У 2019 колишній прем'єр-міністр Італії Джузеппе Конте підписав з Китаєм угоду в рамках ініціативи «один пояс — один шлях» — глобальної стратегії китайського комуністичного режиму по розширенню його політичного і економічного впливу шляхом надання кредитів на розвиток інфраструктури іншим країнам. Італія — перша європейська країна, яка підписала угоду.

Минулого року Італія сильно постраждала від епідемії COVID-19. Цього року новий італійський уряд на чолі з Драгі займає більш жорстку позицію щодо китайського режиму.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...