Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

«Системний виклик»: НАТО посилило позицію щодо Пекіна

Середа, 16 червня 2021 року

Глави держав і урядів НАТО на спільному фото під час саміту НАТО в штаб-квартирі Північноатлантичного союзу в Брюсселі, Бельгія, 14 червня 2021 р. (Yves Herman/Pool/Reuters)

Організація Північноатлантичного договору (НАТО) вперше зіткнулася зі наростальними військовими амбіціями китайського режиму, про це заявив 14 червня західний альянс з 30 країн, схарактеризувавши політику Пекіна як «системний виклик» світовому порядку.

Це формулювання з кінцевого комюніке одноденного саміту в Брюсселі показує визнання Заходом різних загроз, що виходять від Пекіна.

Комюніке було опубліковано наступного дня після того, як «Велика сімка» виступила з критикою порушень Пекіном прав людини в Сіньцзяні і Гонконгу, а також його несправедливої ​​економічної політики.

«Заявлені амбіції Китаю і його наполеглива поведінка є системним викликом міжнародному порядку, заснованого на правилах, і безпеки альянсу», — йдеться в комюніке з 79 пунктів.

НАТО також заявили, що наростальний вплив китайського режиму і його міжнародна політика може створити «проблеми, які нам необхідно вирішувати разом як Північноатлантичним союзом».

Президент США Джо Байден зберіг жорстку позицію колишнього президента Дональда Трампа стосовно Китаю, але при цьому зробив акцент на залученні союзників для створення єдиного фронту проти китайського режиму.

«Стаття п'ята — священне зобов'язання, — сказав Байден, маючи на увазі обов'язок колективної оборони трансатлантичного альянсу. — Я хочу, щоб вся Європа знала, що США з нею».

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що наростальна військова присутність Китаю від Прибалтики до Африки означає, що НАТО, яка володіє ядерною зброєю, має підготуватися.

«Китай наближається до нас. Ми бачимо їх в кіберпросторі. Ми бачимо Китай в Африці. Ми також бачимо, що Китай вкладає значні кошти в нашу власну критично важливу інфраструктуру, — сказав він, маючи на увазі порти і телекомунікаційні мережі. — Ми повинні діяти спільно, як союз».

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на своєму останньому саміті альянсу перед відходом у відставку у вересні закликала до «балансу» в підході до китайського режиму і до продовження діалогу з Пекіном.

«Якщо ви подивитеся на кіберзагрози і гібридні загрози, якщо ви подивитеся на співпрацю між Росією і Китаєм, ви не зможете просто ігнорувати Китай, — сказала Меркель репортерам. — Але і переоцінювати його не можна — нам потрібно знайти правильний баланс ... Китай є нашим суперником у багатьох питаннях, але також і нашим партнером у багатьох аспектах, про які ми вчора чітко заявили на зустрічі "Великої сімки"».

У той час, як Європейський союз вже назвав Пекін «системним суперником», ключові європейські лідери раніше не наважувалися приєднатися до США для протистояння Пекіну. Аналітики вважають, що частково це було результатом глибоких економічних зв'язків регіону з Китаєм.

Наприклад, згідно з даними уряду Німеччини, загальний обсяг торгівлі Німеччини з Китаєм у 2020 році склав понад 212 млрд євро, що зробило Пекін її головним торговим партнером.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...