Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Прикриваючись законом про національну безпеку, Пекін «різко обмежує» свободу слова в Гонконгу: звіт Великобританії

Неділя, 13 червня 2021 року

Плакати на підтримку демократії біля парку Вікторія в Гонконгу 4 червня 2020 р. (Isaac Lawrence/AFP via Getty Images)

Китайська влада використовує Закон про національну безпеку, щоб «різко обмежити» свободу слова, йдеться в останньому піврічному звіті уряду Великобританії про ситуацію в колишньої британській колонії.

«Китай порушив свої юридичні зобов'язання, підірвавши високий ступінь автономії, прав і свобод Гонконгу, які гарантувала Спільна декларація», — сказав в передмові до доповіді міністр закордонних справ Домінік Рааб.

У березні уряд Великобританії заявив, що китайська влада «постійно не дотримується» китайсько-британської спільної декларації, підписаної колишнім прем'єр-міністром Китаю Чжао Цзияном і прем'єр-міністром Великобританії Маргарет Тетчер. Декларація гарантувала широкі свободи для Гонконгу на 50 років.

Особливе занепокоєння викликає драконівський Закон про національну безпеку, введений Пекіном в Гонконзі в червні 2020 року, який передбачає кримінальну відповідальність за будь-які підривні дії і змову з іноземними силами проти комуністичної партії Китаю з максимальним покаранням у вигляді довічного позбавлення волі.

«Закон про національну безпеку не використовується для своєї первісної мети. Як заявив Пекін, він спрямований лише на "невелике число злочинців, які серйозно загрожують національній безпеці"», — сказав Рааб в передмові.

«Швидше, це було використано для різкого обмеження простору для вираження альтернативних політичних поглядів і стримування свободи вираження думок і законних політичних дебатів, — підкреслив він. — Зараз ми бачимо наслідки закону з чітко визначеними положеннями, підкріпленого загрозою потенційно тривалого тюремного ув'язнення і передачі справ в материковий Китай для судового переслідування і винесення вироку».

Рааб зазначив, що ситуація «викликає серйозну стурбованість», але Великобританія «встала на захист своїх цінностей і народу Гонконгу», — додав він.

У січні Великобританія запустила нову візову схему для володарів статусу британських громадян (за кордоном), яка дозволяє їм жити, вчитися і працювати у Великобританії протягом п'яти років і в підсумку подати заяву на отримання громадянства.

За даними Міграційної обсерваторії Оксфордського університету, за перші три місяці 2021 роки від жителів Гонконгу було подано 34000 заяв на проживання у Великобританії.

На брифінгу для преси в Пекіні офіційний представник міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь засудив британську доповідь, яка, за його словами, «сповнена ідеологічної упередженості». Він заявив, що Закон про національну безпеку допоміг Гонконгу «відновити стабільність і повернутися на правильний шлях».

Ван закликав Великобританію «відмовитися від своєї давньої колоніальної мрії» і «припинити втручатися у внутрішні справи Китаю, включаючи справи Гонконгу».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...