Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Президент Румунії підписав закон про заборону розвитку 5G компанією Huawei

Неділя, 13 червня 2021 року

Логотип Huawei на екрані мобільного телефону в магазині в Вінья-дель-Мар, Чилі 18 липня 2019 р. (Rodrigo Garrido/Reuters)

Президент Румунії Клаус Йоганніса підписав в п'ятницю підтриманий Вашингтоном законопроєкт, який забороняє Китаю і Huawei брати участь в розвитку румунських телекомунікаційних мереж 5G з міркувань безпеки.

Центристський уряд прем'єр-міністра Флоріна Кицу, союзника Йоганніса, схвалив у квітні заборону на діяльність компаній, контрольованих Китаєм, і парламент згодом затвердив його.

Європа перетворилася на поле битви в технологічній «холодній війні», яка розігрується між Пекіном і Вашингтоном, і європейські конкуренти Huawei, Ericsson і Nokia, можуть стати дуополією постачальників, якщо китайська компанія буде усунена.

Законопроєкт базується на меморандумі між США і Румунією 2019 року, відповідно до якого уряди двох країн заявили: «У рамках підходу до безпеки, заснованого на оцінці ризиків, необхідна ретельна і повна оцінка постачальників 5G», які контролюються іноземним урядом і не мають прозорої структури власності.

Румунія підтримувала США ще до того, як приєдналася до Організації Північноатлантичного договору у 2004 році. Вашингтон розглядає Huawei як частину глобального механізму стеження Комуністичної партії Китаю.

Huawei неодноразово заперечувала шпигунство на користь китайської держави.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...