Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зимові Олімпійські ігри 2022 року в Пекіні, — законодавці 10 країн наполягають оголосити бойкот

Субота, 12 червня 2021 року

Жінка на заході, організованому оргкомітетом зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні, Китай, 12 квітня 2021 року. (Kevin Frayer/Getty Images)

Законодавці 10 країн закликали оголосити бойкот зимових Олімпійських ігор 2022 року в Пекіні через погане поводження комуністичного режиму з громадянами Китаю, в першу чергу з уйгурами, тибетцями і гонконжцями.

«Світ не буде миритися і відбілювати ці триваючі злочини [комуністичної партії Китаю]», — йдеться в заяві представників США, Великобританії, Європейського парламенту, Канади та інших членів ЄС за підтримки Міжпарламентської Альянсу по Китаю (IPAC).

Двопартійна резолюція (pdf) Конгресу США в понеділок закликала Міжнародний олімпійський комітет (МОК) «почати процес екстреного пошуку альтернативних місць для проведення ігор 2022 року».

Вважається, що понад мільйон уйгурів ув'язнені через расову, мовну та релігійну приналежність, що суперечить Олімпійській хартії, в якій мовиться, що спорт є «правом людини», яке «має бути забезпечене без якої дискримінації».

Олімпійські ігри 2008 року в Пекіні« супроводжувалися повсюдним стеженням, арештами і залякуванням іноземних журналістів і блогерів, а також обмеженнями на пересування журналістів», — йдеться в заяві.

У Великобританії депутат Іан Данкан Сміт 7 червня зазначив: «Бажання Міжнародного олімпійського комітету залишатися вище політики не дозволяє закривати очі на масові злодіяння».

У Європейському парламенті теж підняли питання про те, чи може китайський режим приймати зимові Олімпійські ігри в наступному році.

«Які мінімальні стандарти прав людини повинні бути виконані країнами, охочими прийняти Олімпійські ігри?» — поставив запитання до МОК член Європейського парламенту Енгін Ероглу.

Представники Канади, Німеччини, Італії, Чехії, Швейцарії, Швеції, Данії, Литви та інших членів ЄС оголосили про законодавчі ініціативи, які закликають країни відхилити запрошення на Олімпійські ігри в Пекіні.

Уффе Ельбек, член датського парламенту, сказав: «Китай переживає найпохмуріший період, з точки зору прав людини, з часів різанини на площі Тяньаньмень. Важливо, щоб демократи використовували будь-яку можливість протистояти порушенням прав людини, коли б вони не відбувалися».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...