Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

G7 протиставить Китаю великий інфраструктурний план

Вівторок, 15 червня 2021 року

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо, президент Європейської ради Чарльз Мішель, президент США Джо Байден, прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суга, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон, прем'єр-міністр Італії Маріо Драгі, президент Франції Еммануель Макрон, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і канцлер Німеччини Ангела Меркель позують для групового фото на саміті G7 в Карбіс-Бей, Великобританія, 11 червня 2021 р. (Patrick Semansky/Pool/Reuters)

Група з семи демократичних країн в противагу наростальному впливу Китаю 12 червня запропонувала країнам, що розвиваються, план інфраструктури, який міг би конкурувати з ініціативою «один пояс — один шлях» китайського лідера Сі Цзіньпіна.

«Велика сімка», лідери якої зустрілися в Англії, обговорювали послідовну відповідь на дедалі більшу напористість комуністичної партії Китаю (КПК).

Лідери «Великої сімки» сподіваються, що їхній план Build Back Better World (B3W) («Відновимо кращий світ») забезпечить прозоре інфраструктурне партнерство, яке допоможе скоротити до 2035 року $ 40 трлн, необхідних країнам, що розвиваються.

«Мова йде не тільки про протистояння або боротьбу з Китаєм, — сказав високопоставлений чиновник в адміністрації Байдена. — Але дотепер ми не пропонували позитивної альтернативи, яка б показувала наші цінності, наші стандарти і наш спосіб ведення бізнесу».
«"Велика сімка" і її союзники будуть використовувати цю ініціативу для мобілізації капіталу приватного сектора в таких галузях, як клімат, здоров'я і безпека здоров'я, цифрові технології, а також рівність і гендерна рівність», — додав він.

Китайська ініціатива «один пояс — один шлях» (BRI), яку Сі запустив у 2013 році, включає ряд розвивальних та інвестиційних програм на території від Азії до Європи і за її межами.

Понад 100 країн підписали угоди з Китаєм про співробітництво в проєктах BRI, таких як залізниці, порти, автомагістралі та інші об'єкти інфраструктури.

Критики кажуть, що план Сі зі створення торгового шляху, який зв'яже Китай з Азією, Європою та іншими країнами, є засобом розширення комуністичного Китаю.

Лідери G7 — США, Канада, Великобританія, Німеччина, Італія, Франція та Японія — зібралися на морському курорті Карбіс-Бей, щоб показати світу, що найбагатші демократії запропонують альтернативу зростаючому впливу комуністичної партії Китаю.

Офіційний представник США заявив, що до цього часу Захід не зміг запропонувати позитивної альтернативи «відсутності прозорості, поганим екологічним і трудовим стандартам і примусовому підходу» китайського режиму, через який багато країн опинилися «в гіршому становищі».

Згідно з аналітичними даними Refinitiv за червень 2020 року, понад 2600 проєктів вартістю $ 3,7 трлн були пов'язані з китайським проєктом BRI, хоча міністерство закордонних справ Китаю заявило в червні минулого року, що близько 20% проєктів серйозно постраждали через пандемію коронавірусу.

«В рамках плану країни G7 працюватимуть з Конгресом США, щоб доповнити теперішнє фінансування розвитку і колективно стимулюватимуть сотні мільярдів доларів інвестицій в інфраструктуру», — заявив Білий дім.

Критика китайських таборів

Байден закликав лідерів «Великої сімки» зробити рішучу заяву про використання примусової праці в Китаї і визначити, «наскільки далеко готові піти різні країни» в остаточному комюніке триденного саміту.

За оцінками експертів і правозахисних організацій ООН, більше мільйона осіб, в основному уйгури і представники інших мусульманських меншин, були затримані в останні роки у великій системі таборів в Сіньцзяні.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...