Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай нарощує збройні сили «серйозними і стійкими темпами», — генерал США

Середа, 16 червня 2021 року

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів генерал Марк Міллі виступає на слуханнях комітету з питань збройних сил Палати представників на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні 26 лютого 2020 р. (Andrew Harnik/AP Photo)

Високопоставлений генерал США попередив в четвер, що китайський режим збільшує свій військовий потенціал «дуже серйозними і стійкими темпами», і додав, що це може загрожувати стабільності в усьому світі.

Генерал армії Марк Міллі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів, заявив, що США необхідно «зберегти конкурентну і технологічну перевагу» над комуністичною партією Китаю.

Заява послідувала після того, як американський президент Джо Байден і глава Пентагону Ллойд Остін висловили стурбованість риторикою китайського режиму. США і Китай не можуть дійти згоди щодо Тайваню, порушень прав людини в Китаї і територіальних суперечок.

Остін заявив сенаторам в четвер, що запит Байдена на оборону в розмірі $ 715 млрд необхідний для розв'язання проблеми, створюваної «все більш агресивним» режимом.

«Потрібні грошові вкладення, тому що наші конкуренти, особливо Китай, продовжують розвиватися, — сказав Остін. — Ми повинні випередити їх досягнення, щоб стримувати конфлікти в усьому світі».

Генерал Міллі також зазначив, що в сукупності витрати на оборону у Китаю і Росії більші, ніж у США, хоча не уточнив, як прийшов до такого висновку. Генерал додав, що Китай є військовою загрозою номер один для Сполучених Штатів.

Раніше в цьому місяці двопартійна група сенаторів відвідала Тайвань і заявила, що США передадуть в Тайвань 750 тис. доз вакцини від коронавірусу. На це Китай відповів войовничими заявами. У Цянь, прессекретар Міністерства національної оборони Китаю, заявив, що США «серйозно підривають» стабільність в регіоні.

Потім У пригрозив, що будь-який, хто наважиться «відокремити Тайвань від Китаю», побачить «рішучу атаку в лоб» з боку китайської армії. Комуністична партія Китаю давно стверджувала, що Тайвань належить їй, в той час, як Тайвань стверджував, що він є суверенною, демократичною державою. Оскільки китайський режим вважає, що Тайвань є частиною території Китаю, то він виступає проти того, щоб Тайвань встановлював зв'язки з іншими урядами.

Винищувачі J15 на авіаносці Китаю Liaoning під час навчань в морі у квітні 2018 р. (China OUT/AFP через Getty Images)

Коментар Міллі пролунав через кілька місяців після того, як інший високопоставлений командувач США, адмірал Філіп Девідсон, глава Індо-Тихоокеанського командування США, попередив комісію Сенату, що збройні сили Китаю загрожують пануванню США в Тихому океані.

«Військовий баланс в Індо-Тихоокеанському регіоні стає все більш несприятливим для США і наших союзників, — сказав Девідсон. — Наша політика стримування в Індо-Тихоокеанському регіоні повинна переконати Пекін. Звичайно, витрати занадто високі».

Сенат США у вівторок ухвалив законопроєкт про інвестиції в виробництво і технології на суму близько $ 250 млрд, щоб перевершити Пекін. Велика частина цих грошей піде на дослідження і розробки в університетах та інших установах.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...