Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Трамп заявив, що саміт Байдена-Путіна корисний тільки Росії, а США "нічого не отримали" (ВІДЕО)

П'ятниця, 18 червня 2021 року

Президент Дональд Трамп прибув на Південну галявину Білого дому у Вашингтоні, 24 вересня 2017 р. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Російсько-американський саміт в Женеві був корисний тільки Росії. США від цієї зустрічі «нічого не отримали». Про це заявив експрезидент США Дональд Трамп телеканалу Fox News.

«Думаю, в цілому ми нічого не отримали. Ми надали високу трибуну Росії і нічого не отримали ... Думаю, для Росії це був хороший день, я не розумію, що ми в результаті цього отримали», — заявив Трамп.

Трамп з жалем зазначив, що діюча адміністрація США не завадила Росії будівництву газопроводу «Північний потік-2», скасувавши санкції проти російської компанії, що базується у Швейцарії, яка курирує проєктом. На його думку, новий газопровід викличе занадто велику залежність Європи від газових поставок з Росії.

Трамп зазначив, що дуже хотів би зняти санкції, введені їм проти Росії, оскільки російсько-американське співробітництво може бути взаємовигідним.

"Я зупинив трубопровід", — сказав Трамп. "Його повернули, і за це нічого не отримали", — додав він.

Президент Джо Байден та президент Росії Володимир Путін вітають один одного під час зустрічі в Женеві, Швейцарія, 16 червня 2021 р. (Mikhail Metzel/Pool Photo via AP)

Законодавці обох сторін вважають "Північний потік-2", який з'єднує Росію та Німеччину під Балтійським морем, ризиком для безпеки, який підриває американські інтереси та НАТО.

На своєму саміті в Женеві президенти Джо Байден і Володимир Путін понад три години обговорювали питання, включаючи кібербезпеку, ядерну зброю та можливий обмін ув'язненими. Хоча після цього лідери провели окремі пресконференції, вони опублікували спільну заяву про стратегічну стабільність.

"США і Росія продемонстрували, що навіть у періоди напруженості вони здатні досягти прогресу у виконанні наших спільних цілей щодо забезпечення передбачуваності в стратегічній сфері, зменшення ризику збройних конфліктів і загрози ядерної війни", — зазначили президенти у спільній заяві, повідомляє Білий дім.

"Сьогодні ми підтверджуємо принцип того, що в ядерній війні не можна перемагати і ніколи не можна її вести", — додали вони.

Кремль заявив у четвер, що задоволений позитивним самітом. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков виділив спільну заяву, яка підтвердила прихильність двох країн уникати ядерної війни.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...