Середа, Лип 28, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китай загрожує НАТО після того, як Атлантичний союз виставив перед Пекіном "систематичний виклик"

П'ятниця, 18 червня 2021 року

Президент США Джо Байден виступає на пресконференції після саміту НАТО в Брюсселі 14 червня 2021 р. (Brendan Smialowski/AFP via Getty Images)

Пекін різко засудив Організацію Північноатлантичного договору (НАТО) після того, як 30 світових лідерів альянсу опублікували комюніке, що критикує комуністичний режим.

«Заявлені амбіції і наполеглива поведінка Китаю є системні виклики міжнародному порядку, заснованому на правилах, і сферах, які мають відношення до безпеки альянсу», — йдеться в комюніке одноденного саміту в Брюсселі 14 червня.

НАТО також висловила занепокоєння з приводу примусової політики Пекіна, а також швидкого розширення його ядерних озброєнь, військово-цивільної стратегії злиття, а також «частої відсутності прозорості та використання дезінформації».

Крім того, НАТО закликала Пекін «діяти відповідально в міжнародній системі, в тому числі в космічній, кібернетичноій та морських сферах».

30 лідерів закликали до єдності всередині альянсу для протистояння Китаю. Згідно з комюніке, зростаючий вплив Китаю та міжнародна політика створюють «проблеми, які нам необхідно вирішувати разом як Альянс».

У відповідь на жорстку позицію НАТО член китайського представництва Європейського союзу заявив, що використання альянсом слова «системний виклик» для опису Пекіна рівносильно «наклепі на мирний розвиток Китаю». Представник також звинуватив НАТО в «менталітеті часів холодної війни».

Представник КНР також виступив із завуальованою загрозою: «Якщо хтось захоче кинути нам "системні виклики", ми не будемо сидіти склавши руки».

Рупор китайського режиму Global Times в редакційній статті, опублікованій 15 червня, заявив, що в НАТО «підштовхнули Вашингтон» до того, щоб сказати жорсткі слова на адресу Китаю.

«Європа не підпорядкує своє майбутнє Сполученим Штатам тільки для того, щоб отримати невеликий шматок пирога від гегемона», - йдеться в статті.

Європейський союз кардинально змінив свою позицію стосовно Китая в березні 2019 року, коли Європейська комісія назвала Китай «системним суперником» у звіті про двосторонні відносини.

Литва нещодавно вийшла з платформи співпраці Китаю «17 + 1», а Італія оголосила, що переглядає свою участь в ініціативі Пекіна «Один пояс, один шлях».

І платформа« 17 + 1 », і ініціатива «один пояс — один шлях» є ключовими частинами зовнішньополітичних ініціатив Пекіна з метою посилення геополітичного впливу режиму шляхом пропозиції співпраці іншим країнам в торгівлі і з інших питань.

Заява НАТО було зроблена на наступний день після того, як «Велика сімка» розкритикувала китайський режим на саміті в Карбіс-Бей. Група G7, в яку входять Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія і США, засудила Пекін за порушення прав людини в Сіньцзяні і Гонконгу, а також за його несправедливу торгівлю.

Пекін гнівно відреагував і на заяву «Великої сімки». Представник посольства Китаю в Великобританії звинуватив сімох лідерів в «зловісних намірах» і зажадав, щоб вони припинили «обмовляти на Китай» і «втручатися у внутрішні справи Китаю».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...