Понеділок, Лип 26, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Пекін повинен співпрацювати в подальших розслідуваннях походження COVID-19: держсекретар США Ентоні Блінкен

Субота, 19 червня 2021 року

Державний секретар Ентоні Блінкен свідчить під час слуханнях перед комітетом із закордонних відносин Сенату в офісі сенату Харт на Капітолійському пагорбі у Вашингтоні, 8 червня 2021 р. (Alex Wong/Getty Images)

Як заявив державний секретар Ентоні Блінкен в ефірі програми «Face the Nation» каналу CBS 13 червня після зустрічі лідерів країн Великої сімки (G-7), Пекін повинен співпрацювати у подальших розслідуваннях походження вірусу Комуністичної партії Китаю (КПК)* (COVID-19) так званого другого етапу розслідування Всесвітньої організації охорони здоров'я. Він додав, що небажання Китаю співпрацювати є однією з причин того, що первинний звіт Всесвітньої організації охорони здоров'я не був задовільним.

«Прозорість, доступ для міжнародних експертів, обмін інформацією — ось, що повинно статися» — сказав він.

Блінкен також заявив, що первинний звіт, опублікований ВООЗ в березні під час досліджень першого етапу, «зіткнувся з реальними проблемами, не останньою з яких є небажання Китаю співпрацювати».

Звіт базується на висновках групи з розслідування, очолюваної ВООЗ, за результатами її роботи у китайському місті Ухань на початку цього року. Саме в Ухані виникла перша група випадків захворювання COVID-19, після чого китайська влада пов'язала ці випадки з місцевим ринком тварин і морепродуктів.

Однак Пекін відмовився надати вихідні дані по раннім випадкам захворювання COVID-19 групі з розслідування. Критики також зазначають, що розслідування ВООЗ не є незалежним, оскільки деякі члени групи з розслідування пов'язані з Комуністичною партією Китаю (КПК).

У первісному звіті дотримувалися позиції щодо походження вірусу, яка є переважною для Пекіна, згідно з якою можливість виникнення вірусу в результаті витоку з лабораторії «вкрай малоймовірна». Пекін висунув гіпотезу природної зоонозної передачі вірусу людині від тварини-господаря.

Китай має великий біологічний науково-дослідний центр в Ухані, що має назву Уханьского інституту вірусології, який проводить дослідження коронавірусів кажанів понад десять років. Центр знаходиться за 30 хвилин їзди від ринку тварин і морепродуктів.

Січневий інформаційний бюлетень Державного департаменту США і опублікований The Wall Street Journal звіт розвідки США стверджують, що хворі з симптомами COVID-19 з'явилися ще восени 2019 року.

13 червня лідери Великої сімки (G-7) виступили зі спільною заявою, в якій закликали до «своєчасного, прозорого, проведеного під керівництвом експертів і науково обґрунтованого дослідження ВООЗ в рамках другого етапу дослідження походження COVID-19».

«Виходячи з цього, нам потрібна пара речей. Ми повинні зрозуміти, що сталося. Ми повинні докопатися до суті. І ми працюємо над цим через ВООЗ. Ми також працюємо над цим самі» — сказав Блінкен.

В кінці минулого місяця президент Джо Байден наказав розвідувальним службам «подвоїти свої зусилля», щоб з'ясувати походження вірусу і представити йому звіт протягом 90 днів.

В окремому інтерв'ю 13 червня Блінкен повідомив Fox News, що лідери Великої сімки згодні з тим, що Пекіну необхідно просунутися вперед у співпраці.

«Лідери Великої сімки разом наполягають на тому, щоб Китай співпрацював з так званим другим етапом дослідження ВООЗ, щоб дійсно докопатися до суті того, що сталося» — сказав Блінкен.

Він також зазначив, що потрібно зрозуміти, що сталося, чому це сталося, як це сталося, щоб вжити необхідних заходів для запобігання цьому в майбутньому або, принаймні, пом'якшити наступну пандемію, якщо не вдасться повністю запобігти їй.

Глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус на зустрічі Великої сімки 12 червня також закликав Китай співпрацювати на другому етапі розслідування ВООЗ, а також на брифінгу зі ЗМІ зазначив, що необхідно знати походження вірусу, щоб можна було запобігти його повторенню.

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...