Неділя, Лип 3, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Італії виявили схему відмивання грошей через Китай і незаконний бізнес з металоломом

Субота, 19 червня 2021 року

Італійська поліція заявила в середу, що зупинила складну схему по відмиванню грошей і незаконний бізнес з перероблювання металу, який дозволяв злочинцям незаконно переводити величезні суми між Італією і Китаєм.

За словами поліції, трирічне розслідування, координоване прокуратурою по боротьбі з мафією в північно-східному місті Трієст, показало, на що довелося піти бандам, щоб позбутися незаконно отриманих доходів.

В ході розслідування була розкрита мережа фірм, які в період з 2013 по 2021 рік продали близько 150000 тонн металолому, в тому числі міді, латуні та алюмінію, що надійшов з різних джерел, в обхід екологічних норм і сплати податків по операціях на суму близько 300 млн євро.

Щоб метал виглядав законним для кінцевих користувачів, компанії в Чеській Республіці та Словенії представили фальсифіковані документи, які підтверджують, що він був придбаний в Китаї.

Щоб зробити документацію більш правдивою, вони відправили в китайські банки депозити на суму близько 150 млн євро як очевидну оплату.

Коли гроші прийшли в Китай, італійські бізнесмени отримували величезні пачки готівки в Італії. Одного разу в поліетиленовій сумці для покупок було передано 200 000 євро готівки.

«Без прослуховування телефонних розмов, спостереження і перш за все мікрокамер ми ніколи не змогли б розкрити цей механізм», — сказав полковник Стефано Комментуччі, глава фінансової поліції в північно-східному місті Порденоне.

Поліція заявила, що стосовно 53 осіб було проведено офіційне розслідування, проведено п'ять арештів і вилучено 66 млн євро. Однак розслідування все ще триває, особливо щодо операцій в Китаї.

Поліція повідомила, що у китайців були «значні готівкові фінансові ресурси завдяки чорній економіці та іншій злочинній діяльності», але вони зіткнулися з технічними та юридичними перешкодами при безпечному поверненню грошей додому.

«Цей альянс дозволив контрагентам, які незалежно один від одного займалися незаконною діяльністю, досягти точки дотику, що дозволило їм обопільно досягати своєї мети», — йдеться в заяві поліції.


Джерело: The Epoch Times