Середа, Тра 25, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Журналіст Енді Нго зазнав нападу з боку «Антифа»: «Я знав, що якщо вони мене зловлять, то вб'ють мене»

Вівторок, 22 червня 2021 року
Незалежний журналіст Енді Нго під час інтерв'ю The Epoch Times в лютому 2021 р. (The Epoch Times)

Журналіст і письменник Енді Нго, який роками висвітлював діяльність анархо-комуністичного руху «Антифа», 12 червня розповів про те, як в минулому місяці зазнав переслідувань з боку цієї організації в Портленді.

Енді Нго, незалежний журналіст і автор книги «Викриті: радикальний план «Антифа» з руйнування демократії», піддався нападу 28 травня під час висвітлення мітингу, присвяченого річниці смерті Джорджа Флойда.

Під час шоу «The Nation Speaks» телеканалу NTD Нго сказав, що, оскільки велика частина його репортажів вимагає безпосередніх спостережень за предметом дослідження, він вирішив діяти під прикриттям, щоб поспостерігати, як змінилися тактика і стратегія руху «Антифа» з минулого року.

«Заворушення в Портленді тривають — не так інтенсивно і часто, але вони все ще відбуваються, і наслідки відчуваються», — сказав Нго. «Отже, я був на мітингу в рядах «Антифа» під прикриттям, йдучи разом з ними. З якоїсь причини вони стали дивитися на мене підозріло».

Журналіст сказав, що, на його думку, підозри у членів «Антифа» з'явилися після того, як він відмовився займатися злочинною діяльністю, «на відміну від деяких інших «товаришів»».

«Вони допитали мене, зняли з мене маску і окуляри, побачили моє обличчя і почали кричати: «це він, це він, хапайте його»», — розповів Нго.

Журналіст сказав, що члени ультралівого руху «Антифа» переслідували його в самому центрі Портленда прямо на очах у перехожих.

«Я втік посеред проїжджої частини, рятуючи своє життя», — сказав Нго, додавши, що один з членів угруповання, зрештою, повалив його на підлогу в торговому центрі Pioneer Place і вдарив його кулаком по голові та обличчю.

«Коли я лежав на підлозі, я чув, як інші члени руху «Антифа» стрімко наближаються, і знав, що якщо вони мене зловлять, то вб'ють. До того моменту я чув від них такі загрози протягом двох років».

За його словами, член руху «Антифа», який притиснув його до підлоги, на мить відволікся на двох інших журналістів, які фотографували та знімали те, що відбувається, і в той момент Нго зміг проповзти вперед і сховатися в готелі «The Nines».

«Мене провели через готель до службового виходу зі зворотного боку будівлі. Там було багато спецпідрозділу, десятки поліцейських намагалися відновити порядок на вулицях. Учасники мітингу були вкрай агресивні і жорстокі. Мене доставили на машині швидкої допомоги в лікарню», — сказав Нго.

На фотографіях інциденту видно, що Нго був подряпаний, стікав кров'ю і був весь в синцях.

Перед інцидентом 28 травня Нго також зазнав жорстокого нападу, висвітлюючи один з протестів руху «Антифа» у 2019 році. Напад зняв на відео один місцевий репортер. На відеозаписі видно, що члени «Антифа» били Нго кулаками по обличчю, ногами і шпурляли в нього місткостями з білою рідиною. Пізніше поліція Портленда повідомила, що в місткостях містився швидковисихаючий цемент, змішаний з молоком. У Нго стався крововилив у мозок, який, на думку лікарів, міг привести до летального результату.

Однак подібні напади і погрози не лякають і не утримують Нго від його постійного освітлення анархо-комуністичної групи «Антифа». Журналіст сказав телеканалу NTD, що вважає своїм «обов'язком і відповідальністю» інформувати світ про справжню мету цього ультралівого руху.

«Я роблю це, тому що зараз нікому передати естафету. Я відчуваю, що повинен продовжувати, тому що я люблю країну, в якій живу, люблю країну, яка надала моїм батькам притулок, будинок для мене і можливості, які у мене є», — сказав Нго.

«Я сподіваюся і з нетерпінням чекаю того дня, коли зможу передати естафету не одному, а багатьом, багатьом журналістам».

Нго сказав, що необхідно більше приділяти уваги безпеці журналістів, які вирішили висвітлювати діяльність руху «Антифа» в Сполучених Штатах.

«Я думаю, що стаю такою легкою мішенню, тому що далеко не всі роблять те, що роблю я», — сказав журналіст.

«Я був тяжко поранений. Така вартість подібного журналістського розслідування в Америці. Я думаю, це найжахливіше у всій цій історії», — сказав Нго. «Справа не тільки в фактах насильства щодо мене, а й у розумінні того, звідки виходить реальна загроза, про яку ніхто не говорить, свободу преси в Сполучених Штатах».

Витоки руху «Антифа» криються в «антифашистському» русі в Німеччині, яке було організовано Радянським Союзом, щоб привести до комуністичної революції в Німеччині. У Сполучених Штатах «Антифа» стверджує, що її члени борються з фашизмом, але замість цього називає партії і окремих осіб, які не підтримують її ідеологію, «фашистами», щоб виправдати застосування насильства проти них.

«Антифа» часто потрапляла в заголовки газет через свої жорстокі нападки на протиборчі групи, особливо на прихильників колишнього президента Дональда Трампа, яких вони охрестили «фашистами».

Директор ФБР Крістофер Рей у вересні 2020 року охарактеризував «Антифа» як більше ідеологічний рух, ніж організацію.

Джаніта Кан внесла свій внесок у цей звіт.

Джерело: The Epoch Times