Субота, Тра 28, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Президент Гватемали заявляє, що адміністрація Байдена не чітко повідомляє про нелегальну імміграцію, що спричинило сплеск на кордоні (ВІДЕО)

Середа, 23 червня 2021 року
Президент Алехандро Джамматтеї виступає під час інтерв'ю AFP в Гватемалі, 12 серпня 2019 р. (Johan Ordonez/AFP via Getty Images)

Президент Гватемали Алехандро Джамматтеї розкритикував адміністрацію Байдена за нечіткі повідомлення з питань імміграції, які сприяли притоку іммігрантів до кордону США.

«Можна бачити, що послання з гуманітарних питань були використані «койотами»* тут в спотвореному вигляді» — сказав А. Джамматтеї Fox News.

«Вони заявили, що будуть підтримувати возз’єднання сімей» — сказав А. Джамматтеї, посилаючись на політику адміністрації Байдена, яка дозволяє несупроводжуваним неповнолітнім в’їжджати до Сполучених Штатів з гуманітарних міркувань і прагнути об’єднатися з членами сімей в Сполучених Штатах.

«Таким чином койоти прийшли та увели дітей і підлітків в Сполучені Штати» — сказав він. «І кордон переповнений. Не тільки людьми з Гватемали, але і багатьма іншими».

Тому ми запропонували, щоб повідомлення бути ясними».

Прикордонний патруль затримав нелегальних іммігрантів у місті Пенітас, штат Техас, 10 травня 2021 р. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

Хвиля іммігрантів з країн Центральної Америки стала одним з найбільших політичних викликів для адміністрації Байдена. На думку республіканців виною цього стало згортання імміграційної політики епохи Трампа та повідомлення адміністрації президента про те, що багато хто може отримати офіційний міграційний статус. Пов’язані з торгівлею людьми особи інтерпретують ці повідомлення, як запрошення приїхати до Сполучених Штатів.

У квітні цього року Reuters взяло інтерв’ю у близько двох десятків мігрантів і понад десять з них ідентифікували себе як контрабандистів, які переправляють людей через кордон. Огляд сотень постів в закритих групах у Facebook, де особи, які займаються незаконним переправленням людей через кордон, рекламують свої послуги, вказує на те, що багато потенційних незаконних мігрантів вважають, що їм дозволено перетинати кордон.

«Є 100 днів для вільного переходу кордону» — сказав Reuters один з гватемальських контрабандистів, посилаючись на одну поширену думку. «Імовірно президент дозволить впустити дітей» — сказав виданню інший.

У десятках інтерв’ю, проведених The Associated Press приблизно в той же час, мігранти говорили, що відносно про-імміграційна позиція президента Джо Байдена вплинула на їхнє рішення покинути свої домівки та шукати способу потрапити до Сполучених Штатів.

Особи, які займаються незаконним переправленням людей через кордон, продовжують відкрито рекламувати свої послуги в соціальних мережах, і в недавньому звіті The Epoch Times міститься докладна інформація про ряд таких оголошень.

«У нас є переходи через Ломас-де-Арена, Чіуауа (Lomas de Arena, Chihuahua). Ми пропонуємо камуфляж, рюкзак з їжею. Я зараз в Чіуауа. Надсилайте мені повідомлення на мою поштову скриньку [...] або телефонуйте мені на номер [...] » — говориться в одному пості в Facebook.

Прикордонний патруль затримав нелегальних іммігрантів у місті Пенітас, штат Техас, 10 травня 2021 р. (Charlotte Cuthbertson/The Epoch Times)

У той час як адміністрація Байдена заявила, що кордон не відкритий і що більшість прохачів притулку на кордоні повертають назад, адміністрація дозволяє несупроводжуваним неповнолітнім в’їжджати в країну. Це політика, яка може сприяти різкому зростанню числа дітей, які подорожують поодинці на кордоні. У березні прикордонники виявили 18 951 несупроводжуваного неповнолітнього, що є найвищим показником за один місяць з того часу, як Прикордонно-митна служба США почала публікувати дані у 2009 році. Це число дещо скоротилося у квітні — до 17 148, а в травні — до 14 158.

Віцепрезидент США Камала Харріс відвідала Гватемалу для вирішення «корінних причин» міграції. В інтерв’ю Fox News А. Джамматтеї похвалив виступ віцепрезидента, в якому вона попередила потенційних нелегальних іммігрантів не шукати способу потрапити до Сполучених Штатів, інакше вони будуть повернуті назад на кордоні.

«Віцепрезидент вчора висловила дуже чітке повідомлення, сказавши: "Не приходьте, бо ми не упустимо вас "» — відмітив він. «Це — ясне послання».

Однак, за словами А. Джамматтеї, нечіткі та теплі послання можуть бути невірно інтерпретовані, навіть якщо вони висловлені з добрими намірами.

В окремому інтерв’ю каналу CBS А. Джамматтеї сказав, що хотів би, щоб Сполучені Штати ввели суворіші покарання для осіб, що займаються переміщенням людей через кордон, і що він готовий екстрадувати «койотів» в Сполучені Штати для пред’явлення їм звинувачень.

За даними Прикордонно-митної служби США у травні затримано понад 180 тис. осіб, які незаконно в’їхали в Сполучені Штати, що дещо більше, ніж у квітні.

«Койоти» — розмовна назва контрабандистів.

Джерело: The Epoch Times