Четвер, Гру 9, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Канадський стартап дарує нове життя використаним паличкам для суші, роблячи з них меблі (ВІДЕО)

Середа, 19 травня 2021 року

Компанія ChopValue дає нове життя паличкам для їжі, які після використання зазвичай викидаються на смітник. За чотири роки її фахівці переробили більше 30 мільйонів пар паличок, перетворивши їх на різні корисні предмети.

Фото: ChopValue/instagram.com

Докторант факультету лісівництва Університету Британської Колумбії Фелікс Бек (Felix Böck) заснував фірму з виробництва предметів інтер'єру з паличок для суші у Ванкувері, Канада. Його метою було знайти застосування величезній кількості чудового матеріалу — одноразовим паличкам для їжі.

«Кожна паличка для їжі досконала, вона тонка і без дефектів, тому ідеально підходить для розробки інноваційного інженерного матеріалу», — говориться на сайті компанії.

Лише у Північній Америці і Європі за один рік викидається 50 більйонів таких одноразових столових приладів, як палички для суші.

«Ми збираємо міський урожай використаних паличок для їжі. Наш ресурс — це те, що інші можуть розглядати як відходи, і це означає, що ми не беремо нові матеріали з навколишнього середовища», — кажуть у ChopValue.

Щоб зібрати сировину, Фелікс Бек розмовляв із власниками ресторанів, переконуючи їх встановлювати окремі сміттєві баки для використаних паличок. На сьогоднішній день його компанія переробила вже близько 32 мільйонів пар паличок для їжі.

Палички покриваються смолою, обробляються парою та пресуються у блоки. Потім із них створюються полиці, обробні дошки, підстаканники, шестикутні панелі та інші предмети меблів і декору.

У роботі Фелікс Бек намагається керуватися принципами «канадської екологічності» і «німецької ефективності». Діючи в цьому напрямку, він зауважив, що тема переробки паличок для їжі дійсно цікавить людей.

«Мільйони мільйонів паличок було використано, щоб донести цю історію вам», — говорить Фелікс у своєму відео-зверненні.

На сьогодні сотні ресторанів у різних куточках Північної Америки платять ChopValue за переробку використаних паличок для їжі. Компанія представляє розробки в більш ніж 10 країнах і надалі збирається розширювати свою діяльність із переробки місцевої деревини.

Читайте далі:

Інкрустація з кукурудзяного лушпиння і Мексиканська матрьошка відроджують забуті зернові культури

Екологічні ланч-бокси з целюлози від дизайнера Анни Піасек

«Створені, щоб зникнути»: екологічні соломинки з морських водоростей

Comments   

загрузка...