Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Італійські дизайнери розробили перший повністю біорозкладаний маркер

Вівторок, 23 березня 2021 року

Компанія Carlo Ratti Associati (CRA) створила проект маркерів Scribit, які можуть на 90% розкластися за півроку у звичайному компостному середовищі.

Щороку на звалищах опиняється більше 35 млрд маркерів. Італійський інженер і архітектор Карло Ратті та його команда вирішили створити екологічну альтернативу звичайним фломастерам, які виготовляються з пластику та інших важкорозкладаних матеріалів.

Всередині маркера Scribit знаходиться перо і картридж з натуральних волокон (коноплі, тирси тощо), полігідроксибутирату (полімеру, який входить до складу біорозкладаного пластику) та лігніну. Спеціалісти випробували багато різних органічних волокон, перш ніж знайти оптимальний для створення біорозкладаного картриджу варіант.

Змінний картридж заповнений нетоксичним чорнилом на водній основі, зробленим з їстівних інгредієнтів.

Корпус маркера буде виконано у декількох варіантах: з біопластику (зробленого з тих же матеріалів, що й картридж), із дерева, або ж з анодованого алюмінію. Два останніх корпуси не підлягатимуть біорозкладанню, але розраховані на довгий строк служби.

Проект біорозкладаних маркерів став доповненням до попереднього винаходу CRA — робота, який наносить зображення на стіни.

Засновник студії дизайну Карло Ратті говорить, що програмований апарат, який пише і малює на різних поверхнях та може навіть стирати зображене, став досить успішною їхньою розробкою. Але творців турбувало те, яка кількість маркерів витрачається під час такого процесу.

Концепція маркерів поки що знаходиться на стадії розробки. За планами дизайнерів, майбутній продукт буде на 100% піддаватися компостуванню, при цьому не менш ніж 90% виробу розкладатиметься у звичайному компостному середовищі всього лише за 6 місяців.

Раніше Велика Епоха писала про інші розробки студії Carlo Ratti Associati, у яких дизайнери торкаються теми екології та циркулярної економіки, — наприклад, соковий автомат, який робить стаканчики з апельсинової шкірки, або навіс, що допомагає перенаправляти сонячну енергію.

Читайте далі:

Розроблено крейду, яка допомагає дитині створювати лінії, точки і кола

Comments   

загрузка...