Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Шведська компанія будує надвеликий корабель, який рухатиметься завдяки силі вітру — Oceanbird (ВІДЕО)

Четвер, 19 листопада 2020 року

Судноплавна компанія Wallenius Marine проектує для вантажних перевезень через Атлантичний океан новітній вітроенергетичний корабель. На перший погляд він нагадує вітрильник, проте замість звичних вітрил у нього «плавники», які можуть висуватися на висоту більше 100 метрів над ватерлінією.

Фото: oceanbirdwallenius.com

Розробники стверджують, що «Oceanbird» стане найбільшим у світі судном, яке працює від енергії вітру. Його габарити вражатимуть: через висувні вітрила він буде вдвоє вищим за найбільший корабель, із яким його можна порівняти.

За розрахунками, із вантажем 7000 легкових та вантажних автомобілів він зможе йти зі швидкістю 10 вузлів та долати океан за 12 днів — це усього лише на 4 дні довше, ніж потрібно на таку дорогу авіаносцю. При цьому «Oceanbird» буде виділяти на 90% менше вуглекислого газу, ніж корабель, який працює на викопному паливі.

Для створення проекту компанія співпрацює зі шведським Королівським технологічним інститутом (KTH) і морською консалтинговою фірмою SSPA. Вони мають мету зменшити негативний вплив, який здійснюють на довкілля морські вантажні перевезення, на які припадає майже 10% світової торгівлі.

Фото: oceanbirdwallenius.com

Важливим елементом конструкції вітрильника є п’ять вітрил, які піднімаються над корпусом та у максимально розкладеному стані мають 80 метрів у висоту. Вони, наче крила літака, будуть зроблені зі сталі та різних композитних матеріалів.

Однак, на відміну від асиметричних крил літальних апаратів, ці вітрила мають симетричний профіль, щоб однаково сприймати силу вітру як на лівому, так і на правому галсі. Вони можуть обертатися на 360 градусів та складатися, щоб корабель міг проходити під мостами та не постраждав від сильних шквалів.

Фото: oceanbirdwallenius.com

Коли вітрила повністю розкладені, вітроенергетичний корабель буде втричі вищий за звичайний вітрильний човен.

Спеціалісти пояснюють, що така висота над рівнем моря задіяна для перевезень вперше: «Літаки проходять вище, а човни — нижче. Тому ми доклали багато зусиль, щоб вивчити цей граничний шар атмосфери». Розробники досліджували, як на такій висоті змінюється швидкість та напрямок вітру, щоб оптимізувати крила і опори у нижній частині корпусу.

Задля безпеки на «Oceanbird» буде встановлено також і допоміжний двигун, який полегшить здійснення складних маневрів у портах.

На цей час мова йде про створення прототипу корабля, його семиметрова модель буде випробувана у стокгольмській гавані. Компанія стверджує, що зможе поставити перше повністю укомплектоване судно на кінець 2024 року.

Читайте далі:

Більше сотні тонн океанського сміття зібрала команда вітрильника «Kwai»

Розробники повітряного таксі хочуть зробити його більш «зеленим», застосувавши водень

Завантажені книгами кораблі курсують біля островів і фіордів Скандинавії

Comments   

загрузка...