Середа, Кві 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дизайнер розробив «танець вогнів», який покращує ріст рослин на полях

Четвер, 18 березня 2021 року

У Нідерландах представили світлову інсталяцію, засновану на фотобіології. Вона має не лише художнє, але й практичне значення: спрямовані певним чином промені благотворно впливають на рослини.

Фото: Ruben Hamelink, Daan Roosegaarde/studioroosegaarde.net

Інсталяція під назвою GROW, яку було виставлено ​​під відкритим небом на великому полі з цибулею-пореєм, є розробкою нідерландської компанії Studio Roosegaarde. У ній використано пристрої, що посилають промені червоного, синього і ультрафіолетового світла. Як показують дослідження, особливі комбінації цих променів покращують зростання сільськогосподарських культур.

За словами професора Варджента, провідного світового експерта у сфері фотобіології рослин, використання методів цього проекту може підвищити врожайність і скоротити використання пестицидів на 50%.

Фото: Ruben Hamelink, Daan Roosegaarde/studioroosegaarde.net

Для GROW («зростання» — англ.) використані чотири пристрої зі світлодіодами високої щільності, які працюють на сонячній енергії. Вони посилають на поле промені в горизонтальній площині, параметри яких розраховані з високою точністю. Їхнє світло можна побачити, лише перебуваючи поблизу, тому інсталяція не має стати причиною світлового забруднення довкілля.

Фото: Ruben Hamelink, Daan Roosegaarde/studioroosegaarde.net

Команда дизайнерів та експертів разом із художником і засновником однойменної фірми Дааном Роозегаарде протягом двох років вивчала вплив поєднань штучного світла на процеси в організмі рослин.

У 2021 році вони представили відео про першу демонстрацію свого проекту, зняте на полі площею 2 гектари. Як пишуть на сайті компанії, цей фільм розповідає «про те, як краса світла може допомогти рослинам».

Проект «надає нового значення слову "агрокультура", перетворюючи ландшафт на живий витвір мистецтва».

Творці інсталяції також планують провести подібні виставки в 40 країнах, у яких працює спонсор проекту Rabobank.

«GROW — це казковий пейзаж, який показує красу світла і екологічності. Не як утопія, а як прототипія, яка стає кращою крок за кроком», — каже Даан Роозегаарде.

Фото: Ruben Hamelink, Daan Roosegaarde/studioroosegaarde.net

Читайте далі:

Світлове шоу дронів Раффаелло Д'Андреа

Навіщо міським жителям захисні окуляри від синього світла?

Дизайнери досліджують вплив лісової промисловості на екологію

Comments   

загрузка...