Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Африці планують покрити нестачу будівельних матеріалів пластиковими відходами (ФОТО)

Понеділок, 1 лютого 2021 року

Архітектор з Бельгії Жюльєн де Смедт представив проект будинків, майже повністю зроблених із перероблених пластикових відходів. Він пропонує встановлювати таке житло у регіонах, де існує дефіцит звичайних будівельних матеріалів. Це також допоможе частково розв’язати проблему збільшення сміттєвих звалищ.

Фото: JDS Architects

Для створення житлових комплексів Жюльєн де Смедт (Julien De Smedt) планує використовувати технологію від норвезької компанії Othalo. Її розробники придумали, як перетворювати пластик на будівельний матеріал, із якого можна робити стіни та інші елементи конструкції.

Очікується, що будівництво можна буде розпочати на початку 2022 року. Проект здійснюється у рамках програми ООН «UN Habitat», яка покликана сприяти розвитку населених пунктів, та передусім розрахований на країни, розташовані на південь від Сахари.

За задумом, модульні будинки складатимуться з блоків, зроблених із пластику, який було зібрано неподалік від будівельного майданчика.

«Ми вважаємо, що це один зі способів вирішення проблеми нестачі будівельних матеріалів у тих регіонах світу, де існує гостра потреба в житлі», — говорить де Смедт.

Фото: JDS Architects

Створюючи дизайн приміщень, архітектор аналізував інфраструктуру у таких швидкозростальних містах, як Найробі у Кенії. Він вивчав потреби людей: досліджував різні типи будівель та їхню конструкцію, а також тенденції формування районів та взаємодії людей між собою.

З огляду на отримані дані й створювався проект модульних будинків, які складаються з критого простору, лоджій і терас. Частково таке поєднання зумовлене кліматом, який дозволяє багато часу проводити на свіжому повітрі, але вимагає захисту від сонця та наявності вентиляційних систем.

Житло у містах роблять з дерева, бетону, глини чи сталі, то чому б не робити і з пластикових відходів? «Однак, — підкреслює архітектор, — воно має бути побудовано безпечним та екологічним способом».

У майбутньому де Смедт планує застосовувати технологію перетворення пластику на будматеріали також для створення дитячих освітніх закладів та лікарень.

Читайте далі:

Як будують за допомогою пластикових пляшок зі сміттям

Компанія з Невади створює заміські будиночки у формі декагона, які можна зібрати всього за кілька днів

Талановитий архітектор створює повністю енергонезалежні будинки зі сміття

Comments   

загрузка...