Вівторок, Лис 30, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Винахідник розробив пристрій, який відтворює тембр голосу користувача, — Syrinx (ВІДЕО)

Неділя, 29 листопада 2020 року

Японський інженер створив електричну гортань для людей, які втратили голос через ракові захворювання. На відміну від аналогічних існуючих голосоутворюючих апаратів, Syrinx кріпиться до шиї та може відтворювати звуки, подібні до реального голосу людини.

Такеучі Масакі (Takeuchi Masaki) розпочав свій проект, щоб допомогти людям, які перенесли ларингектомію — операцію з часткового або повного видалення гортані. Під час розмов із пацієнтами він виявив, що голосоутворюючі апарати, які їм доводиться використовувати, мають низку недоліків, до того ж їхній дизайн не змінювався років зо двадцять.

Зазвичай типова електрогортань має вигляд невеличкого пристрою на кшталт ліхтарика, який потрібно прикладати до горла. Але голос, який відтворюється таким чином, звучить неприродно й механічно. Користувачі також жалілися на те, що такий апарат неможливо використовувати під час приймання іжі, керування авто, набору тексту тощо — словом із видами діяльності, які потребують задіяння обох рук.

«Багато хто казав мені: я хочу розмовляти тим же голосом, що і здорова людина, — розповідає інженер в інтерв’ю для Dezeen. — Під час застосування у громадських місцях звичайна система електрогортані вирізняється своїм звучанням, схожим на звук робота, і люди не хочуть її використовувати, хіба що за надзвичайної ситуації».

Розроблений Такеучі Масакі прототип одягається на шию як бандаж. На відміну від типової електрогортані, він має два вібратори, тому може генерувати ширший діапазон частот. Окрім того, шаблон вібрації можна персоналізувати на основі запису голосу користувача. Це можна здійснити за допомогою спеціального інструмента штучного інтелекту (відомого як лінійне прогнозуюче кодування — LPC), який опрацьовує аудіосигнал та аналізує, як створюється звук.

За словами інженера, пристрій отримав позитивні відгуки від пацієнтів. Зараз команда працює над покращенням задіяного алгоритму, зменшенням шуму вібрації та спрощенням регулювання положення пристрою. У 2020 році проект отримав премію Джеймса Дайсона в Японії.

Читайте далі:

Створено найбезпечніший кухонний посуд для слабозорих

Архітектор створила інвалідний візок-сіґвей, на якому можна пересуватися стоячи

Парамедики скоро зможуть літати понад горами у Великобританії

Comments   

загрузка...