П'ятниця, Тра 14, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Індієць 30 років рив прохід до джерела, щоб дати воду односельцям

Субота, 1 травня 2021 року

Фото: m.dailyhunt.in

Багато хто насміхався над Лаунгі Бхуіяном, але тепер його шанують як героя, адже він провів воду у своє посушливе село.

Чоловік на ім’я Лаунгі проживає у невеликому селищі Колітва у штаті Біхар на сході Індії. Йому вже виповнилося 70 років, і 30 із них він присвятив нелегкій та копіткій праці — копанню довжелезного зрошувального каналу, який з’єднав би природну водойму із селом.

Роками жителям Колітви доводилося водити худобу на водопій до найближчого джерела, розташованого за декілька кілометрів у лісовій місцевості. Поступово усе більше фермерів покидало селище в пошуках родючішої землі та зеленіших пасовищ, серед них були і четверо синів Лаунгі Бхуіяна.

Лаунгі знав, що джерельна вода також могла б живити їхні сільськогосподарські угіддя, але як доставити її у село?.. Індієць заходився власноруч копати канал. Здавалося, тоді ніхто не вірив у те, що його робота чогось варта. Навіть родичі вважали його божевільним.

«Я була зла на нього через те, що він не піклується про дітей. У нас ніколи не було достатньо грошей, не було достатньо їжі», — пояснює Деві, дружина Лаунгі. До чого вона тільки не вдавалася (навіть не давала чоловікові їсти!), щоб змусити його більше звертати увагу на забезпечення сім’ї, а не на те, що здавалося нездійсненною мрією.

Лаунгі каже, що на роботу його надихнула історія про «людину гори» зі штату Біхар — Дашратха Манджхі, який за 22 роки (у 1960–1982 рр.) проклав прохід через пагорб, використовуючи лише такі прості інструменти, як лопату, молоток і зубило.

«Я чув про нього і подумав: якщо він зміг, то чому я не зможу? Усі довкола подумали, що я з’їхав з глузду», — розповідає Лаунгі Бхуіян.

Незважаючи на насмішки, чоловік протягом 30 років продовжував рити канал. Врешті місцеві все ж визнали його багаторічну працю геройським вчинком і тепер із задоволенням користуються водою зі зрошувального каналу для своїх потреб.

За підрахунками, довжина рукотворної протоки сягає більше трьох кілометрів, ширина — трохи більше одного метра, а глибина становить майже метр. Нещодавно Лаунгі подарували новий трактор Mahindra, яким він планує надалі розширювати канал.

Читайте далі:

Кенійський хлопчик винайшов безконтактний умивальник і отримав за це президентську нагороду

Пам'ятник Шаленому Коневі вже більше 70 років висікається у штаті Південна Дакота

Чоловік врятував острів від руйнування, висадивши тисячі дерев, — відеоісторія про Forest Man
 

Comments   

загрузка...