ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кишеньковий пристрій для визначення ВІЛ отримав дизайнерську нагороду від Dezeen (ВІДЕО)

Велика Епоха

Лондонський дизайнер створив «Catch» — простий пристрій для тестування на ВІЛ, щоб люди, які не мають постійного доступу до закладів охорони здоров’я, могли самі проводити діагностику інфекції.

Фото: hansramzan.com

Дизайнер Ханс Рамзан (Hans Ramzan) пояснює, що часто ВІЛ залишається непоміченим, поки не переходить у останню стадію — СНІД. Адже не всі можуть вчасно провести тестування, особливо у країнах, що розвиваються, де частина населення не отримує належне медичного обслуговування. Тому він вирішив розробити дешевий і простий у використанні пристрій, за допомогою якого кожен міг би перевіритися на ВІЛ просто у себе вдома.

Фото: hansramzan.com

Детектор під назвою «Catch» отримав премію на конкурсі Dezeen Awards 2020 у номінаціях «Дизайн-проект року», а також «Продукт року». Журі відзначило, що пристрій «інтуїтивно зрозумілий» та може легко стати продуктом масового виробництва.

Детектор виконує тест за три прості кроки. Щоб здійснити діагностику, користувачеві потрібно:

  1. Одягнути на палець манжету з дезінфікуючим засобом.

  2. Натиснути на кнопку у верхній частині пристрою, яка з’єднана з голкою.

  3. Після забору крові слід натиснути на бічну кнопку, щоб голка вийшла з пальця та перемістила краплю крові на всмоктувальний шар.

Після цього індикатор визначає антитіла у крові. Результат відображається аналогічно до тесту на вагітність: одна смужка вказує на те, що тест працює, а поява другої смужки вказує на можливу наявність ВІЛ-інфекції.

Вартість виробництва продукту — 4 фунта стерлінгів (150 гривень). Пристрій відлито під тиском із переробленого пластику — композитного матеріалу, отриманого з перероблених пляшок від води та звичайного ПЕТ.

Ханс Рамзан вважає, що такі ВІЛ-детектори могли б допомогти країнам, що розвиваються, менше покладатися у розвитку сфери охорони здоров’я на пожертви від західних країн.

Проект ще має пройти схвалення від міністерства охорони здоров’я, перш ніж його допустять до виробництва та широкого застосування. На сьогодні на ринку вже є комплекти для діагностики ВІЛ, а також ВІЛ-тести іншого типу, які дають швидкий результат без забору крові, на основі зразка слини.

Читайте далі:

Чи можуть собаки виявити COVID-19 за допомогою нюху?

Архітектор створила інвалідний візок-сіґвей, на якому можна пересуватися стоячи

Хворі на COVID-19 у Північній Кореї потрапляють до таборів, де вмирають від голоду, повідомляють активісти