ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Японії плаває човен у вигляді застібки-блискавки, що розкриває річку (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фото: Opening the River/Akio Watanabe/youtube.com

Інсталяцію під назвою «Розкриваючи річку» було представлено на виставці DESIGNART Tokyo 2020. Човен, який зовнішнім виглядом повторює бігунок змійки, на початку листопада розсікав поверхню відомої японської ріки Суміда.

Проект корабля-застібки створив художник Ясухіро Судзукі. Ідея з’явилася в нього ще у 2002 році, коли він споглядав Токійську затоку з вікна літака. Спостерігаючи згори за човнами, які розсікали воду, він подумав, що це схоже на те, як застібка-блискавка розтинає тканину куртки. Це відчуття було дуже виразним, і Ясухіро замалював побачене.

Фото: Yasuhiro Suzuki/mabataki.com

У 2004 році дизайнер втілив свій задум у життя, сконструювавши невелику модель Ship of the Zipper на радіоуправлінні. А пізніше за допомогою команди спеціалістів йому вдалося побудувати реальне судно, яке дуже нагадує бігунок змійки — його хромований корпус так само складається із трьох частин.

Під час одного із рейсів художник помітив цікаву закономірність: для економного використання простору пасажири у його човні розмістилися за принципом змійки, мимоволі ставлячи ноги у протилежних із сусідом напрямках.

Фото: Yasuhiro Suzuki/mabataki.com

Човен-блискавка періодично брав участь у різних заходах в Японії, і ось восени 2020 року він знову дивує глядачів під час виставки дизайну і мистецтва Designart у Токіо, курсуючи річкою Суміда.

У давнину ріка Суміда (або Сумідаґава) була межею між провінціями Мусасі й Сімоса, тож судно, яке ніби розділяє ріку на дві половини, стало своєрідним нагадуванням про історію цього регіону.

У відеоінтерв’ю Ясухіро пояснив, що для нього човен-блискавка є символом шарму японських технологій:

«…Швидко витрачається багато речей. Люди сприймають їх як належне і не цінують. Мені здається, що зараз важливо відкрити цей шарм знову і повернути його у нашу діяльність, щоб люди частіше по-справжньому раділи речам».

Японський дизайнер Ясухіро Судзукі відомий тим, що створює різноманітні інсталяції, наповнені оригінальним змістом, та часто черпає натхнення у предметах повсякденного вжитку.

Читайте далі:

Студія дизайну Nendo розробила дитячу книгу про те, як народжуються креативні ідеї

Завантажені книгами кораблі курсують біля островів і фіордів Скандинавії

Тепер з обгортки KitKat можна скласти журавлика