ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Компартія КНР знайшла нових винуватців COVID-19: Індія або Бангладеш

Велика Епоха
Люди в масках переходять вулицю в Сеулі 26 листопада 2020 року. ED JONES/AFP via Getty Images

Пройшов майже вже рік з того часу, як у китайському місті Ухань вибухнула епідемія вірусу КПК* (COVID-19), яка швидко поширилася по світу. Весь цей час ЗМІ й науково-дослідні інститути Комуністичної партії Китаю (КПК) постійно перекладали провину за епідемію на інші країни.

Спочатку «мішенню» були США, Італія, Іспанія, потім країни-постачальники заморожених продуктів, а нещодавно джерелом вірусу раптом стали Індія і Бангладеш.

Група вчених з Шанхайського інституту біологічних наук підготувала останнє «дослідження» під назвою «Рання прихована передача й еволюція SARS-CoV-2 серед людей-господарів».

Дослідники використовували метод підрахунку кількості мутацій в кожному штамі вірусу. За їх словами, штами з найбільшою кількістю мутацій існують вже давно, а ті, у яких менше мутацій, ближче до вихідного предка COVID-19, повідомляє The Sun.

У звіті стверджується, що найменш мутований штам виявлений у восьми країнах: Австралії, Індії, Бангладеш, Греції, США, Росії, Італії та Чехії, а ось Китай вчені виключили з цього списку.

Як вважають дослідники, ступінь мутації вірусу в Індії і Бангладеш досить невелика. Крім того, обидві держави — сусіди Китаю, тому коронавірус, на їхню думку, міг виникнути там.

Учні в школі в Дацці, Бангладеш, під час COVID-19. Sony Ramany/NurPhoto via Getty Images

В кінці дослідники приходять до наступного висновку:

«Вірус міг поширитися по Європі, перш ніж потрапити в Китай. З цієї точки зору, пневмонія, викликана новим коронавірусом, неминуче викличе глобальну пандемію, а епідемія в Ухані — лише частина цього процесу».

Деякі аналітики вважають, що після того, як КПК оголосила про «успіх в боротьбі з епідемією», спалахи в різних регіонах Китаю можна лише «політкоректно» списати на «імпортний лосось» і «заморожену свинину». Тепер влада компартії звинуватила Індію, з якою у неї останнім часом помітно погіршилися відносини.

Пацієнти з коронавірусом грають в карром в Центрі догляду за хворими з COVID-19 в спортивному комплексі CWG Village в Нью-Делі. Mohd Zakir/Hindustan Times via Getty Image

Пандемія поширилася з Уханя на весь світ, і число заражених досягло вже понад 63 млн, а кількість смертей — майже 1,5 млн, світова економіка також серйозно постраждала.

Хоча міжнародне співтовариство наполягає на незалежному розслідуванні виникнення коронавірусу, воно також вимагає, щоб влада компартії Китаю понесла відповідальність за те, що на початку навмисно приховала епідемію.

У «Фейсбуці» з'явилися фотографії китайського пошуковика Baidu, які викликали бурхливе обговорення і глузування серед інтернет-користувачів. Річ у тім, що при введенні запиту «Відповідальність повністю лежить на ...», Baidu пропонує таке продовження: на США, на Німеччині, на Південній Кореї, на Японії, на Великобританії, на Тайвані, Франції тощо.

Інтернет-користувачі коментують:

«Партія в усьому права. Вся відповідальність лежить на інших країнах, а самим не потрібно нести відповідальність».

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Джерело: The Epoch Times

Читайте далі:

Імпортні заморожені продукти винні у COVID-19, — оголосила компартія КНР

Головний лікар Moderna: немає ніяких доказів, що вакцина знизить передачу COVID-19 (ВІДЕО)

Немає досліджень, які доводять, що широке використання масок знижує передачу COVID-19

Чому не проходять довготривалі симптоми після одужання COVID-19, — дослідження

Як вірус COVID-19 поширюється під час застілля, змоделював японський суперкомп'ютер (ВІДЕО)