Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Британський лорд — про примусове видаляння органів у Китаї: «Ми хочемо, щоб це припинилося»

Понеділок, 15 березня 2021 року

Лорд Хант виступає в Палаті лордів у Лондоні, 29 жовтня 2019 р. (скріншот/Parliamentlive.tv)

Лорд Філіп Хант — колишній міністр охорони здоров'я Великобританії, а нині — один з найактивніших борців проти примусового видаляння органів у Китаї.

Нещодавно він представив поправку до закону про охорону здоров'я Великобританії. Вона дозволяє уряду вимагати у громадян доказів, що, якщо їм пересаджують органи в інших країнах, вони були вилучені з добровільної згоди донора. Поправку взяли в січні цього року.

«Це невеликий, але важливий крок і для Великобританії, і для решти світу, який чітко демонструє: використання насильницького пожертвування органів абсолютно неприпустимо. Ми хочемо, щоб це припинилося», — сказав лорд Хант в недавньому інтерв'ю телеканалу NTD.

У 2019 організований в Лондоні Трибунал по Китаю прийшов до висновку, що в Китаї багато років і у великих масштабах триває санкціоноване владою примусове видаляння органів у в'язнів совісті. Воно триває і сьогодні.

Лорд Хант каже, що у нього великі плани: «Тепер я буду намагатися запобігти туристичним поїздкам заради органів. Ми знаємо, що люди зі Сполученого Королівства їздять до Китаю, щоб отримати органи. І за це вони платять величезні суми. Я хочу, щоб це було для британців незаконним».

Крім того, лорд Хант хоче заборонити виставки пластинованих тіл людей у ​​Великобританії. Деякі правозахисні організації вважають, що це тіла убитих китайських в'язнів совісті.

Ще одна мета лорда Ханта — заборонити британським компаніям надавати Китаю медичне обладнання, хоч це і має на увазі певні економічні ризики.

«Якщо така країна, як Сполучене Королівство, яка має вплив у світі, займе таку позицію, я сподіваюся, що це матиме великий вплив і на інші країни. Ось на що ми сподіваємося. Нам потрібно вчинити правильно», — говорить Хант.

Він також зазначає, що на Великобританії лежить відповідальність прийняти хоч якісь заходи.

Comments   

загрузка...