Субота, Лип 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Уйгурських жінок в китайських «таборах перевиховання» піддають сексуальному насильству

Понеділок, 15 лютого 2021 року

Служба «Бі-бі-сі» повідомила, що жінки в китайських таборах, де тримають уйгурів та інших мусульман, піддавалися насильству, сексуальній нарузі та тортурам.

Державний департамент США заявив, що Сполучені Штати «глибоко стривожені» повідомленнями про систематичне сексуальне насильство над жінками в «таборах перевиховання» в Сіньцзяні.

Дві уйгурські жінки проходять через вхід на ринок в Хотані в районі Сіньцзян 31 травня 2019 р. GREG BAKER/AFP via Getty Images

За даними агентства Reuters, представник Держради підтвердила звинувачення США в тому, що Комуністична партія Китаю (КПК) скоїла «злочини проти людяності і геноцид».

«Ці звірства вражають, вони повинні мати тяжкі наслідки».

Вона також сказала, що владі Китаю потрібно дозволити міжнародним спостерігачам провести негайне розслідування звинувачень в зґвалтуванні та інші звірства, скоєні в Сіньцзяні.

Які саме заходи проведуть США, поки невідомо. Представник згадала, що Вашингтон буде працювати з союзниками і «розгляне всі відповідні інструменти, щоб притягнути до відповідальності винних та запобігти зловживанням в майбутньому».

Розповіді свідків

Кілька колишніх ув'язнених розповіли «Бі-бі-сі» про те, що вони пережили і бачили в «таборі перевиховання» в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі.

Турсунай Зіявудун провела в ув'язненні дев'ять місяців. За її словами, жінок виводили з камер «щоночі» і гвалтували один або кілька чоловіків в масках.

Турсунай сказала, що її саму забирали кілька разів.

Кельбінур Седик, узбечка з Сіньцзяна, була серед вчителів китайської мови в таборі. Вона розповіла «Бі-бі-сі», що її знайома жінка-поліцейський підтвердила чутки про зґвалтування.

«Так, групове зґвалтування стало традицією, і китайська поліція не тільки гвалтує, а й б'є жінок електричним струмом. Вони піддаються жахливим тортурам», — повідомила вчителю поліцейська.

Камери відеоспостереження біля сільської мечеті в Янгісарі, Сіньцзян. Gre Baker/AFP/Getty Images

Позиція минулої і нинішньої адміністрації США

19 січня колишній держсекретар США Майк Помпео заявив, що репресії Пекіна проти уйгурів та інших меншин є «геноцид і злочини проти людяності».

Після того, як новий президент США Байден вступив на посаду, офіційний представник Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн підтвердила, що він має намір дотримуватися позиції попередньої адміністрації.

«Президент Байден назвав пригнічення уйгурів геноцидом, він найрішучішим чином виступає проти нього», — сказала Емілі Хорн.

Минулого року аналітичний центр Jamestown Foundation опублікував звіт німецького дослідника Адріана Зенцова. У документі говориться, що компартія Китаю проводить стерилізацію серед мусульманських меншин і примушує робити аборти.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...