Субота, Січ 22, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

У Південній Кореї створили табурет з використаних масок (ВІДЕО)

Субота, 20 березня 2021 року

1 Фото: Haneul Kim/neulkeem/instagram.com

Молодий південнокорейський дизайнер знайшов застосування використаним одноразовим маскам для обличчя. Він плавить маски і потім робить з них міцні різнокольорові стільці.

Ханиль Кім (Haneul Kim) — двадцятитрирічний дизайнер меблів з Університету мистецтва і дизайну Кайвон, Південна Корея. Під час пандемії коронавірусу він придумав спосіб виготовлення предметів меблів на основі поліпропілену, який міститься у фільтрах масок.

Спочатку Ханиль збирав засоби індивідуального захисту, які використовував він сам або які носили його друзі. Однак потім він зрозумів, що такої невеликої кількості не вистачить для його проекту, тому встановив контейнери для збору масок в університетському кампусі і періодично спорожняв їх. Так він накопичив достатньо матеріалу, щоб створити повноцінний табурет.

Для отримання пластикової сировини Ханиль Кім відокремлює від маски бавовняні вушка і виймає металеву пластину, залишаючи поліпропіленовий фільтр. Далі він викладає фільтри у форму і плавить їх тепловим пістолетом за температури понад 300°C.

Рідка маса остигає і твердне. Готові частини виробів виймаються із форми та складаються разом без клею або смоли — три ніжки скріплюються із сидінням, і виходить міцний пластиковий табурет.

Дизайнер не використовував ніякі барвники, а різнокольоровими стільці в його колекції ставали за рахунок застосування масок різних кольорів — «класичного» блакитного, білого, рожевого і чорного. Поєднуючи кольори в різних пропорціях, Ханиль створив також серію табуреток з мармуровими візерунками.

Для виготовлення одного табурета потрібно приблизно 1500 масок. Близько 250 йде на створення однієї ноги, і ще 750 — на створення сидіння.

Дизайнер дав своєму проекту назву Stack and Stack (англ. stack перекладається як «нагромаджувати одне на одне»). Зроблені ним табурети, що складаються на 100% з оброблених хірургічних масок, можна ставити штабелями один на інший.

За даними ООН, щомісяця в усьому світі використовується 129 мільярдів одноразових засобів захисту для обличчя. Експерти вважають, що більшість масок не утилізується та потрапляє на звалища і в водні шляхи, забруднюючи їх пластиковими відходами.

Читайте далее:

Аквалангісти PADI роблять противірусні маски з океанського пластику

Проект «Восьмого континенту», який збирає пластик з океану, отримав головний приз на міжнародному конкурсі

ЄС частково заборонив експорт пластикового сміття до країн, що розвиваються

Comments   

загрузка...