Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Адміністрація Байдена називає зростаючий потік нелегальних іммігрантів «великою проблемою»

Неділя, 21 березня 2021 року

Пресс-секретарь Белого дома Джен Псаки выступает на ежедневном брифинге для прессы в Белом доме 15 марта 2021 года (Дрю Ангерер / Getty Images)

Поки наплив нелегальних іммігрантів на кордон США і Мексики залишається історично високим, адміністрація Байдена визнає це «великою проблемою», кажучи, що в цей час розглядає питання про доцільність створення додаткових умов для неповнолітніх, яких ніхто не супроводжував при перетині кордону.

Під час брифінгу у Білому Домі 15 березня, прессекретар Джен Псакі сказала, що адміністрація Байдена справляється з ситуацією на кордоні, в той самий час звинувачуючи попередню адміністрацію в тому, що та залишила після себе «демонтовану і непрацездатну систему».

«Ми маємо намір зробити все від нас можливе, щоб вирішити цю проблему, як і будь-яку іншу», — сказала вона репортерам.

За словами Псакі, Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) будуть працювати на повне завантаження, що, «допоможе збільшити (їх) місткість для найшвидшого переміщення дітей з об’єктів Служби митного і прикордонного контролю США (CBP)».

Такі держагентства як Міністерство охорони здоров’я і соціальних служб США (HHS), Управління по розселенню біженців і Служба митного і прикордонного контролю США (CBP) будуть більш тісно співпрацювати разом, що, як повідомила Псакі, прискорить розміщення неповнолітніх іммігрантів.

«Жоден з цих об’єктів прикордонної служби не призначений для дітей, і ми хочемо якомога швидше перевести їх до притулків, а потім по домівках» — додала Псакі. Вона також зазначила, що FEMA зараз надає підтримку на кордоні з метою швидкого розміщення дітей.

За даними CBP в лютому прикордонний патруль затримав 100 441 порушника південного кордону, що на 28 відсотків більше, ніж у січні.

Як анонсувало Міністерство національної безпеки, FEMA буде присутнє на кордоні, щоб «підтримати зусилля уряду протягом наступних 90 днів з безпечного приймання, розміщення і передачі дітей, яких ніхто не супроводжує, і які здійснюють небезпечну подорож до південно-західного кордону США».

FEMA спільно з HHS працюють разом, щоб забезпечити швидке збільшення доступного для розміщення іммігрантів житла, йдеться у заяві агентства від 13 березня.

В ході брифінгу, прессекретарю Джен Псакі було поставлено питання про те, чи є присутність FEMA визнанням того, що наплив іммігрантів на кордон досягає катастрофічного рівня, проте вона не дала прямої відповіді на питання, заявивши, що: «Це один з кроків, який, на думку президента, допоможе прискорити процес, допоможе упевнитися, що люди, які перетинають кордон, мають доступ до охорони здоров’я і медичної допомоги. Очевидно, що цифри величезні, це велика проблема».

За даними CBP з початку року і по лютий «уздовж південно-західного кордону було виявлено 29 792 дитини, яких не супроводжували дорослі». З них 2942 віком до 12 років і 26 850 у віці від 13 до 17 років.

Адміністрація Байдена неодноразово відмовлялася називати наплив іммігрантів на кордон «кризою», повторюючи в той же час, що кордон між США і Мексикою «не відкритий».

Comments   

загрузка...