Понеділок, Жов 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Архітектори планують вирощувати будинки під водою за допомогою біоніки (ВІДЕО)

Понеділок, 8 березня 2021 року

Спеціалісти з біоніки розробили низку архітектурних конструкцій на основі форм, які зустрічаються у природі. Серед них — павільйон у вигляді мушлі, що «росте» під водою, а також будинок, який імітує конструкцію пташиного черепа.

Біоніка (або біоміметика) — це наука, яка вивчає принципи формоутворення у природі та можливість їхнього застосування у створенні технологій. У нещодавньому відео-інтерв’ю для Dezeen архітектор із Великобританії та автор книги «Biomimicry in Architecture» Майкл Полін (Michael Pawlyn) розповів про деякі здобутки у цій галузі.

Архітектор каже, що наслідування природи може допомогти людині набагато якісніше використовувати ресурси. Адже чимало біологічних організмів мають складні й дуже точні структури, матеріал в яких витрачається надзвичайно заощадливо. А сучасні технології обчислень і 3D-друку дозволяють нам більш наближено імітувати такий рівень складності та ефективності.

Щоб поєднувати технології та наукові дослідження і створювати інноваційні проекти, Майкл Полін заснував студію Exploration Architecture.

Одним із продуктів його команди є колекція надрукованих на 3D-принтері столів, конструкцію яких було розроблено на основі моделей росту кісток та дерев. За допомогою певного алгоритму творцям вдалося максимально економно використати матеріал, потрібний для предмета такого об’єму:

Зараз компанія працює над новим проектом павільйону, взявши за основу структуру пташиного черепа. У ньому є куполи з тонкого матеріалу, які поєднані між собою розпірками і стяжками, і все це разом утворює легку та раціональну конструкцію:

Іще один проект, для розробки якого застосували біоніку, — це павільйон Biorock (назва вказує на однойменну технологію), який можна використовувати для проведення публічних заходів. На його створення архітектора надихнули математичні форми, а також будова мушлі.

Каркас, зроблений зі сталевих стержнів, занурять у морську воду та піддадуть дії електричного струму. Внаслідок цього на його поверхні буде рости шар мінералів, який утворить структуру, схожу на залізобетон:

На основі будівлі Abalone House, яка нагадує формою морські раковини, спеціалісти вивчали, яким чином будинок можна використати для видобування шкідливого вуглецю із земної атмосфери:

Офіс студії Exploration Architecture зроблено також із застосуванням біонічних знань. Щоб він міг пропускати якомога більше природного світла, архітектори зімітували структуру ока глибоководної риби опістопрокта:

Читайте далі:

Аромат вимерлих квітів на виставці «Better Nature» в Німеччині

Гніздо або літаюча тарілка? Несподівані проекти шведського архітектора

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні

Comments   

загрузка...