Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Несподівані проекти шведського архітектора

Субота, 5 вересня 2020 року

Що б ви обрали, гніздо або літаючу тарілку? Архітектор Бертіль Харстрьом вирішив, що такий вибір занадто важкий. Тому він створив у шведських лісах одразу два неймовірних міні-готелі.

Що б ви обрали, гніздо або літаючу тарілку?

Архітектор Бертіль Харстрьом вирішив, що такий вибір занадто важкий. Тому він створив у шведських лісах одразу два неймовірних міні-готелі. Один із них — гніздо значних розмірів. Другий — літаюча тарілка, що зависла серед дерев.

За задумом, ці будови втілюють собою дві крайності: відповідність навколишньому ландшафту і повну його протилежність.

Любов до дерев

Бертіль Харстрьом (Bertil Harström), шведський інженер-будівельник, архітектор і дизайнер інтер'єрів, говорить, що насамперед він — ідеаліст і любитель дерев. Його проекти — більше, ніж просто мрії та втілення задуманого, вони засновані на переконанні, що дерево — чудовий матеріал, із якого можна створювати неймовірні будинки. (Чого тільки варта пара лісових готелів, схожих на гігантське гніздо і НЛО?).

Два готелі Бертіля було побудовано в сосновому лісі в рамках проекту Treehotel, який містить сім будинків від різних дизайнерів.

Будівлі «Пташине гніздо» і «Літаюча тарілка» підвішені між деревами на тросах. Для підйому використовуються автоматичні сходи з електроприводом.

Готель «Пташине гніздо»

Фасад готелю декоровано сплетеними між собою гілками.

На противагу екстер'єру інтер'єр приміщення виглядає сучасно: форму кімнат підкреслює панель зі сталі, у стінах є маленькі округлі вікна, а над ліжком вбудовано світильники, які імітують зоряне світло.

«Коли птахи літають, вони бачать усе, — пояснює архітектор, — але у своєму гнізді вони хочуть бути... як у коконі».

У дизайні використано тільки дерево і сталь. Такий контраст матеріалів типовий для Скандинавії, зазначає Бертіль.

Загальна площа приміщення — 17 м2. Воно розділене на декілька кімнат: тут є спальня, дитяча кімната, кухня і туалет.

Готель «НЛО»

Ця будова, за задумом Бертіля, має справляти враження ще більшої закритості й загадковості. Архітектор прагнув створити тут атмосферу усамітнення. Інтер'єр «НЛО» оформлено у космічному стилі. Є вікна-ілюмінатори, а малюнок на постільній білизні імітує зоряне небо.

«Коло — оптимальна форма, але тут є свої складності, — говорить дизайнер. — Якщо робити стіни з твердого матеріалу, у приміщенні буде відлуння. Тому нам було важливо знайти м'який матеріал».

«Скандинавський дизайн, функціональність у мінімалізмі», — так описує свої творіння Бертіль Харстрьом.

Читайте далі:

Посуд з піску для підводного ресторану в Норвегії — розробка Ment studio

Завантажені книгами кораблі курсують біля островів і фіордів Скандинавії

Природність у сучасному одязі або чому відео COS такі атмосферні

Comments   

загрузка...