Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Етнічні чистки і геноцид неугодних китайській владі не припиняється

Четвер, 4 березня 2021 року

Поліція патрулює село в префектурі Хотан в китайському регіоні Сіньцзян 17 лютого 2018 р. BEN DOOLEY/AFP via Getty Images

Незалежні розслідування підтвердили, що Комуністична партія Китаю (КПК) скоює злочини проти свого народу, проти людяності. Поступово світ усвідомлює серйозність порушень прав людини в Китаї, які не можна більше ігнорувати.

Міжнародний кримінальний суд:

«Геноцид характеризується конкретним наміром знищити повністю або частково національну, етнічну, расову або релігійну групу шляхом ... заподіяння серйозних тілесних ушкоджень або розумового розладу членам групи; [або] умисного створення для групи таких життєвих умов, які розраховані на її повне або часткове фізичне знищення».

Тибетці, уйгури, казахи, гонконжці, південні монголи, тайванці та китайські активісти об'єдналися, щоб закликати уряди виступити проти придушення комуністичною партією Китаю свободи, демократії і прав людини. Нью-Йорк, 1 жовтня 2020 р. Samira Bouaou/The Epoch Times

Геноцид проти уйгурів

З 2017 року комуністичний режим Китаю значно збільшив кількість місць утримання під вартою в Сіньцзяні. Ґрунтуючись на даних супутникових знімків, дослідники з Австралійського інституту стратегічної політики (ASPI) визначили і нанесли на карту понад 380 об'єктів для утримання під вартою в Сіньцзяні.

За даними Ради з міжнародних відносин (CFR), з 2017 року комуністичний режим ув'язнив більше мільйона уйгурів і піддав незліченну кількість інших представників цієї етнічної меншини суворому нагляду і примусовій стерилізації.

CFR повідомив, що, хоча подробиці злодіянь, що відбуваються в таборах затримання і перевиховання в Сіньцзяні, обмежені, проте те, що розповіли ув'язнені цих таборів, які втекли з комуністичного Китаю, шокує. Вони повідомили про жорстокі тортури, які застосовуються в таборах Сіньцзяна.

Затриманих уйгурських чоловіків і жінок примушують відмовитися від їх віри в іслам і заприсягтися у вірності компартії Китаю. Крім жорстокого фізичного і психологічного переслідування, вони піддаються примусовій стерилізації. Уйгурські жінки також повідомляли про сексуальне насильство і примусові аборти.

В останні роки звірства щодо уйгурів широко висвітлювалися в міжнародних засобах масової інформації, що призвело до глобального нарощування руху за припинення грубих порушень прав людини китайською владою.

8 лютого група лондонських адвокатів у 105-сторінковому юридичному висновку заявила, що дії, вчинені китайською компартією проти уйгурського народу в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, «рівносильні злочинам проти людяності та геноциду».

Уйгурські жінки протестують під час демонстрації в Урумчі, провінція Сіньцзян, 7 липня 2009 р. PETER PARKS/AFP via Getty Images

Єврейська громада, яка пережила холокост багато років тому, виступила на підтримку переслідуваної уйгурської етнічної меншини в Китаї. На онлайн-заході, присвяченому Дню пам'яті жертв Голокосту, яке проводилося 27 січня в Doughty Street Chambers, рабин і письменник Джонатан Віттенберг, який народився в сім'ї німецьких євреїв, розповів, як його мати зі страхом чекала приходу листоноші з прахом померлих членів сім'ї, розповіло видання Bitter Winter.

У заході брала участь уйгурська вигнанниця Зіба Мурат, мати якої, лікар на пенсії, засуджена до 20 років тюремного ув'язнення китайською владою.

Мати Зіби, лікар Гульшан Аббас, пропала безвісти в Китаї у 2018 році, через шість днів після того, як її сестра Рушан Аббас, засновник і голова Campaign for Uyghurs (Кампанія за уйгурів) в Херндоні, американський штат Вірджинія, виступила в Інституті Гудзона у Вашингтоні. Однак тільки в грудні 2020 роки сім'я дізналася з анонімних джерел, що в березні 2019 року Гульшан засудили до 20 років позбавлення волі.

Рушан переконана, що комуністичний режим ув'язнив її сестру за спробу попередити співвітчизників про катастрофічні наслідки, якщо вони «наважаться виступити проти КПК».

«Гульшан і мою тітку викрали, хоча вони живуть в 1400 км одна від одної, — сказала Рушан. — Це не випадково.

Моя сестра не вчинила жодного злочину, але її тримають в ув'язненні... Те, що я можу говорити відкрито тут, в США, варто було моїй сестрі свободи».

Закликаючи міжнародне співтовариство виступити проти КПК, Рушан сказала:

«Якщо країна може довільно ув'язнювати невинних людей, чи виберете ви цю країну для ведення бізнесу?»

«Звертаючись до лідерів Європейського Союзу, які відчувають себе комфортно, довіряючи такому режиму, я покладаю на них відповідальність за надання їм можливості здійснювати ці злочини. Вони керують концентраційними таборами, зробили нормою рабство і карають мою сестру за те, що я користувалася правами як іноземний громадянин. Це невимовно варварське і жорстоке явище», — сказала вона у відеоролику Campaign for Uyghurs.

Рахіма Махмут, директор Всесвітнього уйгурського конгресу в Лондоні, також виступила на заході Doughty Street Chambers. Вона провела шокуючі паралелі між Голокостом в Німеччині і геноцидом в Китаї.

«Метою геноциду, де б він не походив, є викорінення пам'яті людей», — сказала Рахіма, додавши, що уйгури, на жаль, мають «жахливу честь» стати жертвами масового вбивства, скоєного китайською владою.

Переслідування Фалуньгун

Після двох десятиліть глобальних зусиль щодо підвищення обізнаності міжнародне співтовариство, зрештою, виступило проти ще одного триваючого геноциду в комуністичному Китаї — переслідування Фалуньгун.

Фалуньгун, також відомий як Фалунь Дафа, — це система вдосконалення душі і тіла, заснована на універсальних принципах правдивості, співчуття і терпимості. Цією мирною медитативною практикою вільно займаються в усьому світі, але з липня 1999 року її послідовники зазнають жорстоких переслідувань в Китаї, після того, як компартія оголосила Фалуньгун «небезпечним культом».

За оцінками китайської влади, до кінця 1990-х років в Китаї від 70 до 100 мільйонів осіб виконували медитативні вправи. Лідер КПК Цзян Цземінь сприйняв мирний рух як загрозу правлінню партії і почав безпрецедентне переслідування, щоб викорінити Фалуньгун.

З того часу мільйони послідовників Фалуньгун були незаконно затримані і піддалися «промиванню мізків», тортурам, зґвалтуванню і примусовій праці. Вони також стали основним джерелом органів для трансплантаційної індустрії Китаю, яка швидко розвивається і її доходи оцінюються в кілька мільярдів доларів.

Нещодавно The Epoch Times отримала документ з грифом «цілком таємно» з надійного джерела. Документ, випущений 20 років тому, 30 листопада 2000 року підтверджує, що КПК «зловживає судовою системою і маніпулює апаратом безпеки країни з метою вчинення геноциду послідовників Фалуньгун».

У документі говориться, що «політичні і юридичні відділи на всіх рівнях повинні рішуче виконувати важливі інструкції Цзян Цземіня з викорінення Фалуньгун».

Китайський адвокат Лю Пін (псевдонім), який захищав багатьох послідовників Фалуньгун в Китаї, сказав в інтерв'ю The Epoch Times:

«Це війна, розв'язана КПК проти спільноти Фалуньгун з використанням державної судової влади».

«Документи правового характеру повинні бути публічно оголошені, перш ніж вони можуть набрати чинності. КПК приймає секретний "закон", тоді як же люди можуть його дотримуватися? Таким чином, цей вид "закону" є тіньовим засобом переслідування і показує його незаконність», — сказав Лю.

Згідно з даними, зібраними сайтом Minghui.org, понад 4000 послідовників Фалуньгун загинули в результаті переслідування в період з 1999 по 2020 рік. Однак, оскільки комуністичний режим зберігає жорсткий контроль і повну таємність щодо деталей переслідування, десятки тисяч смертей залишаються непідтвердженими.

«Переслідування Фалуньгун досягає майже всіх куточків країни, а випадки смерті підтверджені практично в кожній провінції, автономному районі і муніципалітеті на рівні провінції», — йдеться на сайті Minghui.org.

Сайт повідомляє, що понад 100 тис. послідовників Фалуньгун були засуджені до утримання в примусових трудових таборах. Кілька тисяч «психічно здорових людей були ув'язнені в психіатричні лікарні, де їх жорстоко били і піддавали дії антипсихотичних препаратів». Незліченна кількість послідовників Фалуньгун були змушені пройти сеанси «промивання мізків», призначені для того, щоб змусити їх відмовитися від своїх переконань. Десятки тисяч затримані і кинуті в тюрми.

Практикувальники Фалуньгун беруть участь в марші, закликаючи до припинення переслідування Фалуньгун в Китаї, у Вашингтоні 20 червня 2018 р Edward Dye/The Epoch Times

У 2006 році два незалежних канадських дослідників: Девід Мейтас, міжнародний юрист з прав людини, і Девід Кілгур, колишній держсекретар Канади (Азійсько-тихоокеанський регіон) і правозахисник, опублікували 46-сторінковий звіт з 14 додатками, який показує, що в'язнів совісті Фалуньгун в Китаї вбивають, щоб вилучити і продати їх органи.

У березні 2020 року незалежний трибунал по Китаю, який базується в Лондоні, опублікував звіт, в якому йдеться про те, що КПК продовжує вбивати людей для отримання їх органів. Документ включає сотні сторінок свідчень. Трибунал під головуванням сера Джеффрі Найса підтвердив висновки, зроблені 17 червня 2019 року.

«Примусове вилучення органів відбувалося протягом багатьох років по всьому Китаю в значних масштабах, і практикувальники Фалуньгун були, ймовірно, основним джерелом постачання органів», — заявив трибунал.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...