Вівторок, Бер 2, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Китайська влада повела експертів ВООЗ на виставку досягнень в боротьбі з COVID-19

Вівторок, 9 лютого 2021 року

Жінка в масці їде на електричному велосипеді по вулиці Пекіна 10 грудня 2020 року. WANG ZHAO/AFP via Getty Images

Група експертів ВООЗ, нарешті, почала розслідування джерела вірусу КПК (COVID-19) в китайському місті Ухань.

Через рік після спалаху вірусу влада компартії Китаю дозволила експертам ВООЗ приїхати в Ухань 14 січня і почати розслідування джерела епідемії. Після двох тижнів карантину китайська сторона насамперед повела вчених на виставку, щоб показати «досягнення» в боротьбі з епідемією.

9 січня у другій половині дня група вчених відвідала лікарню традиційної китайської і західної медицини в провінції Хубей. Наступного ранку вони побували в установі Ухань «Цзіньінтань».

Обидві лікарні брали пацієнтів з коронавірусом на ранніх етапах спалаху епідемії в місті.

Експертам довелося сходити на виставку

30 січня китайська влада організувала екскурсію для експертів ВООЗ по «Виставці досягнень в боротьбі з епідемією».

Виставку створили за розпорядженням влади провінції Хубей у жовтні минулого року. Вона покликана заявити про так звані досягнення Комуністичної партії Китаю в профілактиці нинішньої епідемії.

Співробітники санітарної групи швидкого реагування проводять обшук на закритому гуртовому ринку морепродуктів «Хуанань» в місті Ухань, провінція Хубей, 11 січня 2020 року. NOEL CELIS/AFP через Getty Images

29 січня прессекретар ВООЗ Маргарет Харріс заявила, що контакти експертів обмежені через погрози для здоров'я, пише Reuters.

«Прибула група не буде контактувати зі спільнотою. Контакт дозволений тільки з тими, хто є частиною дослідження», — повідомила прессекретар ВООЗ Маргарет Харріс на брифінгу в Женеві.

Згідно «Бі-бі-сі», за два тижні, вчені ВООЗ планують відвідати лабораторію, ринки і лікарні в Ухані.

Хто ж несе відповідальність?

Китайські вчені виявили першого пацієнта з новим коронавірусом 1 грудня 2019 року. Проте влада КПК не тільки приховали цю інформацію, але і зробила жорстку догану восьми «інформаторам», серед яких був лікар Лі Веньлян.

Данина пам'яті покійному доктора Лі Веньляна у відділенні центральної лікарні Ухань, Китай, 7 лютого 2020 року. STR/AFP via Getty Images

Попри те, що з'явилися численні випадки зараження серед медперсоналу в Ухані, китайські чиновники всі також заявляли, що інфекція не передається від людини до людини.

Тільки 20 січня 2020 року Сі Цзіньпін і Лі Кецян, прем'єр Держради КНР, вперше публічно видали укази з приводу епідемії.

23 січня влада Уханя закрила місто, але на той час пандемія вже поширилася по всьому світу.

Згодом країни стали покладати відповідальність за приховування епідемії на уряд КПК. Але китайська влада тут же переклали вину на США, Італію та інші країни.

Варто згадати, що після того, як пандемія охопила світ, Китай і його державні ЗМІ стали пропагувати «досягнення влади в боротьбі з епідемією». Крім того, вони зробили відповідні заходи проти Австралії та інших країн, які зажадали розслідування джерела вірусу.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...