Четвер, Бер 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

В Норвегії понад 42 тис. осіб отримали вакцину проти коронавірусу, 23 людини померли

Понеділок, 8 лютого 2021 року

67-річний Свейн Андерсен, перший в Норвегії, хто отримав вакцину Pfizer-Biontech в Осло, Норвегія, 27 грудня 2020 року. Fredrik Hagen/NTB/AFP via Getty Images

18 січня чиновники Норвегії повідомили, що вони розслідують смерть 23 літніх пацієнтів, які отримали вакцину Pfizer/BioNTech. Вони також вивчають можливість летального результату від побічних реакцій після вакцинації.

За словами головного лікаря Норвезького агентства з лікарських засобів (NoMA) Сігурда Хортемо, повідомлення про побічні ефекти зі смертельними наслідками вказують на те, що «загальні побічні реакції на вакцини, такі як температура і нудота, могли привести до летального результату у деяких ослаблених пацієнтів».

Представник NoMA сказав, що після вакцинації «пацієнти померли від основного захворювання».

Медичний працівник готує дозу вакцини проти COVID-19 в ізраїльському прибережному місті Герцлія на північ від Тель-Авіва, 21 грудня 2020 року. Jack Guez/AFP via Getty Images

У 13 випадках, які проаналізували на цей час, пацієнти були літніми, ослабленими й страждали на серйозні захворювання, повідомила CBS News Камілла Столтенберг, директор Норвезького інституту суспільної охорони здоров'я.

«У будинках для літніх щодня вмирають в середньому близько 45 осіб, але це не означає підвищену смертність або смерть, пов'язану з вакцинами», — сказала вона.

У понеділок агентство NoMA повідомило, що розслідуються всі випадки смерті після вакцинації.

«Ми не можемо виключати, що побічні реакції, які з'являються в перші дні після вакцинації (наприклад, температура і нудота), можуть призвести до більш серйозного стану і летального результату у пацієнтів з поганим основним захворюванням», — йдеться в заяві.

Представник агентства сказала Wall Street Journal:

«Тепер ми повторюємо нашу пораду не вакцинувати невиліковно хворих пацієнтів».

Представник агентства спробувала розвіяти побоювання з приводу безпеки вакцин. За її словами, немає ніяких доказів того, що вакцина небезпечна.

14 січня норвезькі чиновники змінили керівництво по вакцинації від вірусу КПК* (COVID-19), попередивши, що людям з дуже слабким здоров'ям не слід ставити щеплення.

Медичний працівник в лікарні святого Йосипа отримує одну з перших ін'єкцій вакцини від COVID-19 в Оріндж, штат Каліфорнія, 16 грудня 2020 року. John Fredricks/The Epoch Times

До 14 січня в Норвегії понад 42 тис. осіб отримали вакцину проти коронавірусу.

У понеділок Pfizer і BioNTech заявили, що вони працюють з Норвезьким агентством з лікарських засобів для збору всієї необхідної інформації.

Станом на 18 січня Данія, Фінляндія, Швеції та Ісландія повідомили про випадки смерті після вакцинації. Також є подібні дані й у США.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...