Четвер, Бер 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Новий президент виправляє "шкоду", завдану Трампом. ЗМІ і законодавці засуджують Байдена за зловживання владою

П'ятниця, 5 лютого 2021 року

Президент США Джо Байден підписує указ, а віцепрезидент Камала Харріс спостерігає під час заходу з економічної кризи в Парадній їдальні Білого дому у Вашингтоні, округ Колумбія, 22 січня 2021 року. Alex Wong/Getty Images

Всього за дев'ять днів після вступу на посаду, президент США Джо Байден підписав понад 30 указів, які спрямовані на боротьбу з пандемією і розв'язання питань імміграційної політики й екології. Крім того, за допомогою нових розпоряджень він звернув основні політичні ініціативи колишнього президента США Дональда Трампа.

Байден вже скасував будівництво прикордонної стіни між США і Мексикою і змінив політику Пентагону, яка забороняла трансгендерам служити в армії.

Прикордонна огорожа між Мексикою та США в Ігл-Пасс біля річки Ріо-Гранде, штат Техас, 9 лютого 2019 року. Joe Raedle/Getty Images

Законодавці та ЗМІ засудили Байдена за те, що він надмірно покладається на президентські укази.

28 січня ліва газета The New York Times опублікувала редакційну статтю під назвою «Не налягай на президентські укази, Джо». У ній підкреслюється, що «так закони не створюються», а прийняття законопроєктів через Конгрес — найкращий шлях.

Водночас лідер республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл, виступаючи в Сенаті в четвер, звинуватив Байдена в тому, що той почав опиратися на виконавчі заходи. Як зауважив сенатор, це суперечить передвиборчій обіцянці демократа бути прихильником консенсусу.

Що ж говорив Байден?

У жовтні минулого року в програмі ABC News Байдена запитали, як швидко він буде просувати план підвищення податків для корпорацій і багатих американців. Тоді демократ відповів, що певні дії «не можна здійснювати через укази президента, якщо тільки ти не диктатор».

«Що ж, за один тиждень він підписав понад 30 односторонніх заходів», — зазначив Макконнелл.

Як показує повний контекст заяви Байдена, він не засуджує всі президентські укази як відмітні ознаки диктатури. Проте через це зауваження його звинувачують в лицемірстві і зловживанні владою.

Втрата робочих місць

Макконнелл привів в приклад розпорядження Байдена: президент скасував дозвіл на будівництво нафтопроводу Keystone XL, а також призупинив буріння нафтових і газових свердловин на федеральних землях і акваторіях.

Кілометри невикористаних труб, підготовлених для трубопроводу Keystone XL, лежать на ділянці за межами Гаскойна, Північна Дакота, 14 жовтня 2014 року. Andrew Burton/Getty Images

Сенатор вважає, що ці кроки не тільки підривають енергетичну незалежність США, але і ставлять під загрозу робочі місця.

«Згідно з дослідженням, рішення про федеральні землі вже до наступного року призведе до скорочення майже мільйону робочих місць», — сказав Макконнелл.

«Страшенно хороший спосіб почати президентство».

У четвер Байден підписав ще два укази. У той день під час брифінгу з журналістами президент описав свої останні розпорядження як спробу «виправити шкоду, завдану Трампом», а не «ввести який-небудь новий закон».

За словами Байдена, він працює над тим, щоб відповідно до законодавчого процесу переконати Конгрес прийняти його пакет фінансової допомоги у зв'язку з пандемією на суму 1,9 трлн доларів США.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...