Четвер, Бер 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Уряди і міжнародні організації засуджують дії армії М'янми

Неділя, 7 лютого 2021 року

М'янмський мігрант тримає зображення Аун Сан Су Чжі під час демонстрації біля посольства М'янми в Бангкоку 1 лютого 2021 року. Lillian Suwanrumpha/AFP via Getty Images

Національна ліга за демократію підтвердила, що держрадника і вищого лідера М'янми Аун Сан Су Чжі та президента країни Вин Мьин затримали в ході ранкових рейдів в понеділок.

Після цього військові М'янми оголосили надзвичайний стан і заявили, що встановили контроль над країною на один рік.

Лідер Національної ліги за демократію (НЛД) М'янми Аун Сан Су Чжі йде після засідання нової нижньої палати парламенту в Найп'їдо, М'янма, 1 лютого 2016 року. YE AUNG THU/AFP/Getty Images

Що сталося в М'янмі?

Військові управляли М'янмою близько 50 років до початку переходу до демократії у 2010 році.

На загальних виборах 8 листопада 2020 року, правляча партія Національна ліга за демократію здобула 396 місць із 476, що дозволило їй сформувати уряд на чолі з Аун Сан Су Чжі ще на п'ять років.

Але військові заявляли, що минулорічні вибори були фальсифікованими і погрожували державним переворотом, повідомляє Associated Press.

Головнокомандувач Збройними силами М'янми Мін Аун Хлайн виступає в день спільних військових навчань в районі дельти річки Іраваді, лютий 2018 року. AFP via Getty Images

Напередодні відкриття сесії нового парламенту М'янми військові захопили лідера правлячої партії та інших чиновників. Керівником країни за підсумками засідання Ради національної оборони й безпеки став головнокомандуючий збройними силами старший генерал Мін Аун Хлайн.

Німеччина, Великобританія, США та інші країни, а також Організація Об'єднаних Націй та Європейський Союз засудили військовий переворот в М'янмі і зажадали звільнити Аун Сан Су Чжі та інших політичних лідерів.

Європейський Союз

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель закликав збройні сили М'янми негайно звільнити затриманих.

«Я рішуче засуджую переворот, який здійснили військові М'янми, і закликаю до негайного звільнення затриманих.

Необхідно поважати результати виборів і Конституцію. Народ М'янми хоче демократії, і ЄС підтримує їх».

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн і голова Європейської ради Шарль Мішель також засудили захоплення влади військовими.

ООН

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш рішуче засудив затримання політичних лідерів і захоплення влади військовими.

«Ці події завдають серйозної шкоди демократичним реформам», — заявив офіційний представник Гутерріша.

Гутерріш вважає, що вибори в листопаді минулого року ндали Національній лізі за демократію широкі повноваження і відбили чітку волю народу М'янми.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш спостерігає за відкриттям щорічної сесії Ради ООН з прав людини в Женеві, 24 лютого 2020 року. Fabrice Coffrini/AFP via Getty Images

США

Представник Білого дому заявив, що США стурбовані повідомленнями про підрив демократичних реформ в М'янмі з боку військових.

Білий дім сказав про свою підтримку демократичних інститутів М'янми, а також закликав збройні сили дотримуватися демократії і верховенства закону і звільнити затриманих.

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав бірманських військових лідерів «поважати волю народу М'янми, виражену на демократичних виборах 8 листопада».

«Сполучені Штати підтримують народ М'янми в прагненні до демократії, свободи, миру і розвитку. Військові повинні відмовитися від цих дій», — сказав він у заяві.

Державний радник М'янми Аун Сан Су Чжі виступає з національним посланням в Найп'їдо, М'янма, 19 вересня 2017 року. YE AUNG THU/AFP/Getty Images

Німеччина

Міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас засудив військове командування і закликав звільнити заарештованих членів уряду і парламенту.

«Дії військових ставлять під загрозу прогрес, досягнутий на шляху до демократичних перетворень в М'янмі».

Він також заявив, що Німеччина і її партнери по ЄС підтримують «подальшу демократизацію М'янми і зусилля громадянського уряду щодо сприяння миру, прав людини та економічного розвитку».

Маас сподівається, що військове керівництво М'янми «поважатиме демократичну волю народу і визнає результати виборів».

Великобританія

Великобританія також засудила дії військових М'янми і закликала звільнити всіх затриманих.

«Необхідно поважати демократичні побажання народу М'янми і мирно скликати Національні збори», — заявив у «Твіттері» міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб.

«Я засуджую переворот і незаконне ув'язнення мирних жителів М'янми, в тому числі Аун Сан Су Чжі. Потрібно поважати народне голосування і звільнити цивільних лідерів», — написав прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон.

Державний радник М'янми і міністр закордонних справ Аун Сан Су Чжі вітає міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона в Найп'їдо, 20 січня 2017 року. SOE ZEYA TUN/AFP via Getty Images

Малайзія

У понеділок Малайзія закликала М'янму врегулювати будь-які розбіжності в ході виборів мирним шляхом за допомогою правових механізмів і діалогу.

Міністерство закордонних справ наполегливо закликає збройні сили М'янми і всі залучені сторони підтримувати верховенство закону, мир і безпеку.

«Малайзія знову заявляє про рішучу підтримку переходу М'янми до демократії, мирного процесу і всебічного економічного розвитку», — йдеться в заяві.

Китай

1 лютого під час пресконференції представник Міністерства закордонних справ Китаю Ван Веньбінь не став засуджувати дії військових М'янми.

За його словами, вони в курсі подій, що відбулися і зараз намагаються докладніше дізнатися про ситуацію. Політик зазначив, що Китай — «дружній сусід М'янми».

«Ми сподіваємося, що всі сторони в М'янмі належним чином врегулюють свої розбіжності в рамках Конституції і закону для захисту політичної і соціальної стабільності».

Крім того, Австралія, Японія, Туреччина, Італія, Чеська Республіка, Іспанія, Швейцарія та правозахисні організації висловили серйозну стурбованість ситуацією в М'янмі і засудили дії військових.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...