Четвер, Вер 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вчителі використовують музику, щоб допомогти дітям біженців у постконфліктних регіонах

Четвер, 25 лютого 2021 року

Щоб виразити почуття, іноді слів недостатньо. Але музика є універсальним засобом, який може поєднувати людей та допомагає їм розкритися.

Голландський фонд Sounds of Change (англ. «Звуки Змін») навчає соціальних робітників складати на уроках музику, щоб діти, які зазнали страх війни, знову могли відчути радість творчості і свободу спілкування.

Фото: Sounds of Change

Лукас Долс заснував некомерційну організацію Sounds of Change у 2017 році в Нідерландах. Відтоді вона навчає людей, які працюють із дітьми у неблагополучних регіонах, спілкуватися за допомогою музики.

«Дуже важливо, щоб діти, які виросли в таборі для біженців або у зоні конфлікту, звеселилися і знову відчули себе дітьми», — говорить Лукас.

Його фонд співпрацює із таборами для біженців та іншими співтовариствами у різних країнах, зокрема у Єгипті, Палестині, Йорданії, Іраку, Нідерландах та Лівані.

Фото: Sounds of Change

Організатори характеризують свою роботу як «творчий музичний процес» (такий термін використовується у теорії спільних музичних практик британського професора Пітера Реншоу).

На уроках задіюються наступні методи: розвиток усвідомлення власних емоцій та емоцій інших людей; створення веселої атмосфери, яка заохочує імпровізувати та творити у колективі; утримання від наміру засуджувати; формування вміння слухати інших та самовиражатися.

Фото: Sounds of Change

Наставники показують дітям, як використовувати для складання музики голос та різноманітні прості інструменти (наприклад, перкусію). Учасники плескають у долоні, виконують різні рухи та взаємодіють, створюючи разом музичні ритми.

Такі процеси, коли кожен може розкритися та колективно творити у безпечному місці, стимулюють творчість та розвивають уяву. Це також закріплює розуміння того, що завжди є можливість побудувати майбутнє, навіть якщо ви живете у зруйнованому місті або є біженцем із країни, яка переживає війну.

Фото: Sounds of Change

Коли все вже сказано,
Або нічого не можна сказати,
Тому що говорити занадто складно…
Тоді все ще є музика.
Музика — це свобода самовираження.
Музика — це свобода бути тим, ким ти є.
Кожне має на це право, але не кожен може ним скористатися.
Це має змінитися. Сьогодні.

«Давайте створимо звук Змін!» («Let’s make the sound of Change!») — закликають організатори проекту.

Читайте далі:

Медитація перетворює агресивних школярів на добрих спокійних дітей

Дітям не завжди потрібні іграшки — «Ремонтні кафе» Repair Kid

10 причин чому вам варто почати займатися музикою

Comments   

загрузка...