Четвер, Бер 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Великобританія терміново проводить тестування на COVID-19 через нову мутацію штаму (ВІДЕО)

Неділя, 7 лютого 2021 року

Жінка прибирає після тестування на коронавірус, Лондон, Великобританія, 2 лютого 2021 року. Hollie Adams/Getty Images

Учені виявили, що штам вірусу КПК* (COVID-19), який бушує у Великобританії, зазнав нові «тривожні» мутації, пише «Бі-бі-сі».

2 лютого Служба громадської охорони здоров'я Англії повідомила, що в деяких регіонах Великобританії у «британського» штаму знайшли мутацію E484K, яка також є у «південноафриканського» і «бразильського» штаму.

Новина викликала серйозну стурбованість. Експерти вважають, що ця мутація може знизити ефективність вакцини.

Мешканці ставлять вакцину Oxford/AstraZeneca від COVID-19 в будинку для літніх людей у ​​Вігані, північно-західна Англія, 21 січня 2021 року. Oli Scarff/AFP via Getty Images

Екстрене тестування 80 тис. жителів

Всього в Великобританії виявлено 105 випадків зараження «південноафриканським» штамом. З-поміж захворілих 11 осіб не відвідували ПАР і не контактували з людьми, які їздили в Південну Африку. Влада з учорашнього дня проводять масштабне тестування 80 тис. осіб старше 16 років саме в тих районах, де виявилися ці 11 випадків.

Волонтери та поліція ходять по домівках і роздають людям набори для тестування, щоб зупинити поширення штаму коронавірусу, який виник в Південній Африці, пише Reuters.

Експерти також попередили, що люди, які раніше перехворіли на вірус, можуть заразитися повторно.

Учені вважають, що «південноафриканський» штам більш заразний. Міністр охорони здоров'я Великобританії Меттью Хенкок заявив на пресконференції в понеділок, що зараз немає доказів того, що цей варіант викликає більш серйозне захворювання, але його поширення необхідно зупинити якомога швидше.

Експерт вважає, що це лише «верхівка айсберга»

Британський експерт з інфекційних хвороб заявив, що кількість заражень «південноафриканським» штамом вірусу в Великобританії «сильно недооцінюють», і це лише «верхівка айсберга».

«Цей варіант вірусу визначається за допомогою генетичного секвенування. Ми секвенуємо від 5% до 10% всіх випадків, тому можна сказати, що ми сильно недооцінюємо кількість випадків захворювання», — сказав в інтерв'ю Sky News професор Університетського коледжу Лондона Ендрю Хейуорд у вівторок.

«Ми вважаємо, що це лише початок поширення інфекції в суспільстві».

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...