Четвер, Жов 21, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Відповідно до недавнього дослідження у перехворілих COVID-19 вакцинація викликає побічні симптоми

Четвер, 6 травня 2021 року

У центрі вакцинації проти COVID-19 медсестра набирає в шприц вакцину AstraZeneca. Кінотеатр Odeon Luxe в Мейдстон, Великобританія, 10 лютого 2021 року. (Andrew Couldridge/Reuters)

Відповідно до недавнього дослідження, медичні працівники, які одужали від COVID-19, за винятком перехворіли Long-COVID (тривалий ковід), скаржилися на прояв у них побічних реакцій після першого щеплення вакциною Pfizer/BioNTech. Побічні симптоми у перехворілих виявлялися частіше, ніж у тих, хто не хворів.

Британські дослідники провели тривале обстеження працівників охорони здоров'я, в ході якого опитали понад 900 медиків трьох лікарень. З них 265 осіб були інфіковані COVID-19 (30 з них ─ Long-COVID) до вакцинації препаратом Pfizer/BioNTech.

Хворі Long-COVID ─ це люди, у яких симптоми COVID-19 повторюються через кілька місяців після першого зараження.

Дослідження (pdf), яке знаходиться в стадії рецензування, показало, що перехворілі учасники після щеплення відчували «принаймні один побічний ефект середньої або вище середньої тяжкості» протягом доби. Це збільшення лімфатичних вузлів, лихоманка, болі в м'язах і суглобах, втома, сонливість.

У не перехворілих раніше COVID-19 або SARS-CoV-2 хворобливі нездужання виявлялися рідше.

Центри з контролю і профілактики захворювань (CDC) попереджали про можливий м'язовий біль, втому і лихоманку після щеплення Pfizer/BioNTech один-два дні. Але про можливе збільшення лімфатичних вузлів вони не згадували.

Збільшення лімфатичних вузлів вважається дуже небажаним симптомом, і спостерігалося у 0,3% із 38 тис. учасників третього етапу безстрокового дослідження Pfizer/BioNTech.

За словами доктора Сари Олівер з робочої групи Консультативного комітету з практики імунізації, збільшення лімфатичних вузлів у учасників в групі вакцинованих була вище (64), ніж в групі плацебо (6).

У ході дослідження, проведеного у Великобританії, близько 4% учасників, які перехворіли на ковід, і менш як 1% у тих хто не хворів, повідомили про збільшення лімфовузлів після вакцинації. І частіше це спостерігалося у жінок і молодих людей.

«Наші результати доповнюють інші дослідження про побічні реакції після вакцинації проти COVID-19», ─ заявили автори.

Вони додали, що результати їх дослідження можуть допомогти в інформуванні про підвищену сприйнятливість на певні вакцини тих, хто перехворів COVID-19, в тому числі Long-COVID.

«Наше дослідження також підіймає питання про доцільності другого щеплення тих хто вже перехворів на COVID-19, якщо після першої дози вакцини організм виробив стійкий імунітет», ─ додали автори.

Компанія Pfizer/BioNTech не відповіла на це питання в коментарі.

Флакон вакцини Pfizer-BioNTech проти COVID-19.(Ahmad Gharabli/AFP через Getty Images)

Інше, більш ширше дослідження, опубліковане в журналі Багатопрофільного інституту цифрових публікацій (MDPI) в березні 2021 року, також показало, що «у перехворілих раніше на COVID- 19 після щеплення виявлялися сильні побічні ефекти, аж до госпіталізації».

Автори також відзначили, що «хоча вакцини-mRNA часто викликають симптоми хвороби», але вони протікають легше в порівнянні з реакціями від вакцин на основі вірусних векторів.

У ході дослідження було опитано 2002 людини, щеплених вакцинами, дозволеними в Великобританії, ─ Pfizer/BioNTech або AstraZeneca. Із загальної кількості учасників 532 повідомили про раніше перенесене захворювання COVID-19, а у 366 були тільки позитивні тести (методом ПРЦ або КТ) на наявність антитіл.

Ті, хто переніс побічні ефекти після першого щеплення, перенесли їх і після другого.

У лютому цього року ряд вчених поставили під сумнів необхідність двох щеплень для людей, які перехворіли на COVID-19.

Дослідники Медичної школи Ікана на горі Синай повідомили, що ті хто видужав від COVID-19 важко перенесли перше щеплення і ще важче друге. Так вчені прийшли до висновку, що перехворілим на ковід краще обмежитися тільки однією дозою.

У лютому Центр по контролю і профілактики захворювань написав The Epoch Times, що вакцинуватися необхідно всім, незалежно від того, хворіли вони COVID -19 чи ні.

«З огляду на серйозні ризики заразитися COVID-19 і небезпеку повторного зараження, CDC рекомендує вакцинуватися всім, незалежно від того, чи були вони раніше інфіковані COVID-19 чи ні. Експерти поки не знають, як довго людина буде стійка до хвороби після одужання від COVID-19», ─ відповів представник CDC електронною поштою The Epoch Times.

Ряд вчених і лікарів питають, навіщо повторно вакцинуватися колишнім хворим, які вже виробили певний імунітет, якщо ймовірність повторного зараження дуже мала.

Національний інститут здоров'я (NIH) повідомив, що у переважної більшості людей після одужання від COVID-19 імунна система виробляє стійку пам'ять про коронавіруси, захищаючи їх від повторного зараження.

«Дослідники виявили стійкі імунні реакції у більшості реципієнтів. У 98% з них через місяць після появи симптомів були виявлені антитіла проти спайкового білка SARS-CoV-2, який вірус використовує для проникнення всередину клітин», ─ йдеться в пресрелізі NIH.

«Як видно з попередніх досліджень, кількість антитіл у різних людей сильно варіюється. Але їх стан після довгого часу залишався досить стабільним, і лише трохи погіршився через 6-8 місяців після зараження».

Кількість В-клітин пам'яті і Т-клітин, або лейкоцитів, які грають ключову роль в імунній системі для захисту організму від інфекції, поступово також збільшилася, і хороший показник зберігався набагато довше, ніж очікували представники громадської охорони здоров'я в ході пандемії.

«Кількість В-клітин досягла норми через кілька місяців, і їх рівень не знижувався протягом усього досліджуваного періоду», ─ йдеться в повідомленні.

Що стосується Т-клітин, то у 92% учасників через пів року після появи симптомів COVID-19 виробилися Т-клітини, що розпізнають вірус, і приблизно у половини реципієнтів ─ Т-клітини, що «вбивають заражені клітини».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...