Понеділок, Жов 25, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Щоб спростувати звинувачення в геноциді уйгурів, влада Китаю влаштовує фальшиві пропагандистські шоу

Четвер, 22 квітня 2021 року

Уйгурка (в центрі) проходить через вхід на базар в Хотані, на північному заході Китаю, в районі Сіньцзян, 31 травня 2019 р. GREG BAKER/AFP via Getty Images

 

Нещодавно комуністичний режим Китаю організував серію пропагандистських заходів, щоб спростувати звинувачення з боку міжнародної спільноти в геноциді уйгурської етнічної меншини в Сіньцзяні.

29 березня міністерство закордонних справ Китаю організувало в Пекіні «Шосту пресконференцію Сіньцзян-Уйгурського автономного району з питань, пов'язаних з Сіньцзяном».

Кілька уйгурів повинні були виступити на пресконференції, щоб спростувати висунуті Євросоюзом і США звинувачення в порушеннях прав людини в концентраційних таборах Сіньцзяну. Однак Ділксат Раксит, представник Всесвітнього уйгурського конгресу, сказав в інтерв'ю «Радіо Вільна Азія» (RFA), що ті хто виступав були оплачуваними акторами, а конференція була політичним шоу.

Один оратор, Тахільджан Тохті, сказав, що здобув освіту і стажування в «навчальному центрі» в Хотані, Сіньцзян. У центрі професійної освіти і навчання він «вивчав національну мову, отримав юридичні знання, професійні навички, знання по дерадикалізації і так далі».

«Стажисти могли брати участь у звичайній релігійної діяльності в мечеті або вдома, — сказав Тохті журналістам. — Після того, як я закінчив освіту і навчання, я відкрив ресторан і компанію з нерухомості».

Тахільджан Тохті на пресконференції в Сіньцзяні 29 березня 2021 року (Скріншот онлайн-відео)

Раксит зазначив, що всі так звані уйгурські представники на пресконференції побіжно говорили по-китайськи.

«Чи можете ви навчити кого-небудь з нуля говорити китайською на цьому рівні за шість місяців або рік?»

Він сказав, що минулого року Тохті з'явився в іншому пропагандистському відео з абсолютно іншою передісторією.

14 липня 2020 року державне ЗМІ «Сіньхуа» випустило відео про нього під назвою «Я в Південному Сіньцзяні, власник музичного ресторану Тахільджан Тохті».

У відео Тохті розповів, що повернувся до рідного міста, щоб відкрити власний бізнес. Він нічого не згадав про те, що був у навчальних центрах Сіньцзяну, але підкреслив, що закінчив престижний університет Фудань в Шанхаї, і пояснив свій успіх цим.

Тахільджан Тохті з'явився у відео «Сіньхуа» 14 липня 2020 року. (Скріншот онлайн-відео)

«Після закінчення університету Фудань хтось все ще не розумів китайської мови, і його довелося відправити в навчально-тренувальний центр, щоб вивчити китайську мову?» — запитує Раксит.

Він вважає, що ця людина просто актор, а його виступ — це афера, розіграна для міжнародних репортерів.

Раксит сказав, що комуністичний режим неодноразово використовує одних і тих же осіб уйгурської національності.

«Китай знаходиться під дипломатичним тиском і повинен швидко імпровізувати, щоб відповісти на звинувачення міжнародної спільноти, використовуючи підставних осіб. Він викрив брехню і обман на власній пресконференції».

Він також пояснив, що уйгури, обрані режимом для участі в закордонній пропаганді, не можуть відмовитися. У них немає іншого вибору, крім як зіграти в цьому політичному шоу, щоб обдурити зовнішній світ заради власної безпеки і безпеки своїх сімей.

Коли китайська влада вперше відповіла на міжнародну критику передбачуваних концентраційних таборів, вони стверджували, що це не табори, а «центри професійного навчання». Потім вони назвали їх «освітніми та навчальними центрами». Режим намагався ввести в оману міжнародну спільноту пропагандистськими фальшивками, щоб прикрити концентраційні табори, які він використовує для систематичного знищення уйгурського народу.

Минулого тижня була викрита ще одна пропагандистська фальшивка про Сіньцзян.

Закордонний рупор китайської компартії CGTN розмістив на своєму сайті статтю, написану «французькою журналісткою» Лорен Бомон, яка живе в Урумчі, щоб протистояти навмисним звинуваченням в геноциді уйгурів в концентраційних таборах.

Французьке ЗМІ Le Monde провело розслідування і з'ясувало, що «французької журналістки» Лорен Бомон з Урумчі, яка нібито пише для CGTN, не існує. Le Monde вважає, що журналістка була вигадана CGTV.

Ліцензія CGTN на мовлення була відкликана в лютому регулюючими органами Великобританії. Однак в березні Франція продовжила ліцензію CGTN на мовлення в Європі.

Аналітики з міжнародних відносин Джейк Уолліс і Альберт Чжан з Міжнародного центру кіберполітики Австралійського інституту стратегічної політики відзначили:

«Комуністична партія Китаю проводить все більш сміливі і витончені інформаційні операції в спробі сформувати міжнародне сприйняття свого ставлення до релігійних та етнічних меншин в Сіньцзяні».

Вони заявили, що режим поширює брехливі наративи, щоб спростувати звинувачення в порушенні прав людини і геноциді через дипломатів, державні ЗМІ та міжнародні соціальні мережі.

Аналітики попередили:

«Демократичні держави повинні розуміти, що, коли офіційні особи партійної держави, державні ЗМІ і завуальована пропаганда діють укупі з економічним примусом і санкціями для придушення й упередженою цензурою міжнародної критики, вони мають справу не з дипломатією, а потрапляють під залпи в політичній війні, яку веде китайська компартія».

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...