П'ятниця, Кві 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Ми повинні зайнятися китайською загрозою найближчим часом і в терміновому порядку залучити засоби стримування, – Адмірал США

Четвер, 1 квітня 2021 року

Адмірал Джон Акіліно виступає на брифінгу для преси в Пентагоні, Вашингтон 30 червня 2016 року (Saul Loeb/AFP via Getty Images)

Загроза можливого вторгнення Китаю до Тайваню більш імовірна, ніж багато хто вважає, повідомив адмірал США Джон Акіліно (John Aquilino) під час слухань з розгляду його кандидатури на пост глави Тихоокеанське Командування Збройних сил США (INDOPACOM), які відбулися 23 березня.

Якщо кандидатура Джона Акіліно буде затверджена, він стане наступником адмірала Філіпа Девідсона на посаді командувача силами США в Тихому океані.

Під час слухань у Комітеті з питань збройних сил Сенату США Д. Акіліно було поставлено питання про недавню заяву Ф. Девідсона про те, що Пекін може вторгнутися в Тайвань «протягом наступних шести років».

У відповідь, адмірал Д. Акіліно, який зараз командує Тихоокеанським флотом США, не став називати конкретних термінів, сказавши, що було «багато цифр» від «сьогодні до 2045 року», але попередив про безпосередню загрозу самокерованому острову.

«На мою думку, ця проблема набагато ближче, ніж багато хто думає», — зазначив Акіліно. «Ми повинні зайнятися цим найближчим часом і в терміновому порядку залучити такі засоби стримування, як PDI».

Тихоокеанська ініціатива стримування (Pacific Deterrence Initiative, PDI), створена відповідно до Закону про бюджетні асигнування на національну оборону на 2021 рік, законопроєктом Пентагону про щорічні витрати, спрямовані на забезпечення високого військового потенціалу для стримування військових загроз Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні. PDI подібна до Європейської ініціативи стримування, яка була запущена у 2014 році для підвищення військової готовності США в Європі.

INDOPACOM запропонував Конгресу надати PDI близько 27 мільярдів доларів додаткових асигнувань на період з 2022 по 2027 року, зокрема 4,6 мільярда доларів на фінансовий 2022 рік. Гроші будуть витрачені на нові види зброї, такі як система протиракетної оборони на острові Гуам і співпрацю з союзниками в регіоні.

За словами адмірала Д. Акіліно, для Китаю Тайвань, який він вважає своєю територією, є пріоритетом номер один.

Тайвань є де-факто незалежною країною зі своїми власними демократично обраними посадовими особами, збройними силами, конституцією і валютою. На даний час у Вашингтона немає офіційних дипломатичних відносин з Тайбеєм, але він підтримує міцні відносини з островом відповідно до Закону про відносини з Тайванем, який дозволяє Сполученим Штатам поставляти Тайваню військову техніку для оборони острова.

Двоє військовослужбовців ВМС піднімають державний прапор Тайваню, Тайвань 15 грудня 2020 року (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

Проте, Сполучені Штати дотримуються давньої політики «стратегічної невизначеності», не вказуючи чітко, чи буде уряд США захищати Тайвань у разі китайського нападу.

Водночас адмірал Д. Акіліно натякнув, що американські військові не будуть сидіти склавши руки у такому випадку, тому що це «позначиться на довірі до Сполучених Штатів як до партнера в регіоні».

За його словами, з огляду на стратегічне положення Тайваню, буде також порушена глобальна торгівля. Він також вітає інвестиції Тайваню в оборонну сферу, зокрема в ракетну систему Гарпун.

Система берегової оборони Гарпун була частиною угоди на суму 2,37 млрд доларів США з понад 10 продажів озброєнь Тайваню, схваленої адміністрацією Трампа в жовтні минулого року. У листопаді минулого року також був схвалений продаж на острів вдосконалених безпілотників на суму 600 млрд доларів США.

Заступник міністра оборони Тайваню Чан Чепінг на пресконференції 27 жовтня 2019 року заявив, що ракети Гарпун дозволять військовим знищити половину китайських сил вторгнення, — повідомляли тайваньські ЗМІ.

Comments   

загрузка...