Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Дивний феномен вакцини Sinovac: країни повідомляють про зростання випадків захворювання після її використання

Середа, 21 квітня 2021 року

Шприци з вакциною проти COVID-19 CoronaVac в Sinovac Biotech на пресконференції в Пекіні, Китай, 24 вересня 2020 р. Kevin Frayer/Getty Images

Уряд Гонконгу нещодавно розвернув великомасштабний план вакцинації проти вірусу КПК* (комуністичної партії Китаю), широко відомого як COVID-19, але він був затьмарений частими повідомленнями про серйозні побічні ефекти. Всього за один місяць в Гонконзі після щеплення померло 13 осіб, 11 з яких отримали вакцину Sinovac місцевого виробництва.

Влада не повідомила про жоден випадок серйозних побічних ефектів або смерті після того, як 28 березня оголосила про введення 100 млн доз вакцини Sinovac в Китаї.

Але є чотири дивних побічних ефектів у цієї вакцини.

У Китаї не зареєстровано жодного випадку смерті

Першу смерть після вакцинації в Гонконзі зареєстрували 28 лютого. А 28 березня, всього за один місяць, 13 осіб у віці від 55 до 80 років померли після вакцинації. Одинадцятьом з них ввели Sinovac, а двом іншим — BioNTech.

Крім того, 20 березня, на наступний день після вакцинації Sinovac, у себе вдома померла вісімдесятирічна жінка, але Міністерство охорони здоров'я Гонконгу не повідомило про це.

Рано вранці 31 березня Міністерство відповіло, що «не було прямого причинно-наслідкового зв'язку між її смертю і вакцинацією, що не відповідало критеріям звітності про небажані явища після вакцинації».

В інтерв'ю The Epoch Times Юен Хой Ман, заступник офіційного представника Демократичної партії Гонконгу з питань медичної політики, заявив, що уряд, який не розкриває інформацію, позбавляє громадськість права знати, і це також впливає на довіру людей до вакцини. Він сказав, що навіть якщо немає прямого зв'язку, уряд повинен бути правдивим.

Доктор Чьонг Вай Літ, лікар китайської медицини, в інтерв'ю The Epoch Times висловив підозри, що були й інші випадки смерті після введення китайської вакцини, проте не підтвердженні.

У відповідь на смерть 13 осіб після вакцинації влада заявила 30 березня, що поточні дані показують, що більшість хворих померли від серцево-судинних захворювань, і жоден з випадків не був безпосередньо пов'язаний з вакцинацією.

Однак Ло Чеук Ю, штатний співробітник і заступник голови Управління лікарень Гонконгу, сказав в інтерв'ю The Epoch Times:

«Взагалі кажучи, не слід повністю виключати можливість деяких непрямих побічних ефектів. Насправді багато ліків мають побічні ефекти».

Ло зазначив, що є випадки смерті після вакцинації від COVID-19 і в інших країнах. Але навіть у випадках, які можуть не мати прямого відношення, уряди все одно надають дані, що дає іншим можливість вибрати відповідну вакцину.

29 березня Канада заявила, що призупиняє використання вакцини AstraZeneca для людей у віці до 55 років після повідомлень про тромби, хоча в країні поки не було таких випадків.

30 березня Німеччина оголосила, що станом на 29 березня, понад 2,7 млн осіб отримали вакцину AstraZeneca і що у 31 людини розвинулися тромби, 9 з них померли. Тому уряд Німеччини вирішив призупинити вакцинацію людей у віці до 60 років.

Однак уряд Гонконгу, хоча недавно призупинив використання вакцини BioNTech через дефекти пакування, проте ще не скасував використання вакцини Sinovac після 11 смертей з майже 450 тис. осіб, вакцинованих за місяць. Це викликало стурбованість громадськості.

Ло сказав, що статистичних даних про використання вакцини Sinovac людьми старше 60 років недостатньо, і що її клінічні дані по фазі III не публікувалися в рецензованих медичних журналах. Попри це, уряд Гонконгу як і раніше переконує людей похилого віку зробити щеплення. Ло закликав населення вибирати тільки ті вакцини, які мають достатньо клінічних даних.

Юен Хой Ман також запропонував призупинити використання вакцини Sinovac людям старше 60 років і людям з хронічними захворюваннями.

28 березня Національна комісія охорони здоров'я КНР оголосила, що в Китаї було введено понад 100 млн доз вітчизняних вакцин, але не повідомила про жоден смертельний випадок, ні про серйозні побічні ефекти. Будь-які коментарі про побічні ефекти вакцин швидко видаляються з китайського інтернету.

Епідемія в країнах, які використовують вакцину Sinovac, посилюється

Великобританія була першою країною, яка почала вакцинацію проти COVID-19, схваливши використання вакцини BioNTech в грудні, до впровадження вакцини AstraZeneca в січні цього року. Епідемія поступово ослабла після 9 січня.

27 березня в Великобританії було зареєстровано 4715 випадків захворювання, що значно менше ніж 6187 випадків днем раніше. У США та Ізраїлі, де вакцина BioNTech була обрана в якості основної, епідемія також значно сповільнилася після вакцинації.

Однак кількість підтверджених випадків в Чилі, Туреччині та Пакистані, які вважали за краще отримати китайську вакцину Sinovac, збільшилася.

У лютому Чилі ввела близько 9 млн доз вакцини Sinovac, в середньому 47 доз на 100 осіб, це найвищий рівень вакцинації в Південній Америці. Однак кількість позитивних результатів, зареєстрованих в Чилі, зросла, а не впала, і 26 березня за один день був зареєстрований новий рекорд — 7626 випадків, що призвело до нестачі лікарняних ліжок і нещодавньому закриттю столиці країни Сантьяго.

Туреччина почала вводити вакцину Sinovac в середині січня, вакцинували не менше 8 млн осіб, що складає понад 10% населення. Але кількість хворих відновилася в кінці лютого, а 30 березня було зареєстровано 37303 нових випадків, що є найвищим показником за один день з моменту спалаху 11 березня минулого року. Президент Реджеп Тайїп Ердоган оголосив 2 квітня, що у вихідні протягом місяця Рамадан буде введена комендантська година.

Крім того, Пакистан, який використовує китайську вакцину з початку лютого, і нині переживає третю хвилю пандемії, при цьому національний коефіцієнт позитивності тестів підвищився до 11%, що є найвищим рівнем з моменту спалаху. Понад 20 міст були закриті.

29 березня президент Пакистану Аріф Алві написав, що у нього був позитивний результат тесту після отримання 15 березня першої дози вакцини, виробленою китайською національною фармацевтичною групою. 18 березня прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан також дав позитивний результат на вірус через два дні після отримання першої дози вакцини, виробленою тією ж китайською компанією.

Лінь Сяосюй, колишній вірусолог з Дослідницького інституту армії Уолтера Ріда, сказав, що КПК заявила в лютому, що 20 млн осіб в материковому Китаї отримали цю вакцину, але не опублікувала жодного реального аналізу ефективності.

«Країнам, які вводять вакцину, вироблену китайської Sinovac Biotech або National Pharmaceutical Group Corp., треба спочатку попросити Китай надати дані про те, який рівень захисту отримують китайці після вакцинації», — сказав Лінь.

Частота небажаних реакцій, аналогічна плацебо

В цей час для вакцини Sinovac опубліковані дані клінічних досліджень тільки для фази I й фази II, і відповідні дані показують, що частота побічних реакцій становить всього близько 20%, що нижче, ніж в інших вакцин.

Доктор Дун Юхун, європейський вірусолог і головний науковий співробітник швейцарської біотехнологічної компанії, сказав, що, з академічної точки зору, є два спірних моменти щодо даних Sinovac (pdf ).

По-перше, в різних інших вакцинах від COVID-19 співвідношення побічних ефектів в групі вакцинації зазвичай значно вище, ніж в групі плацебо. Але співвідношення побічних ефектів після вакцинації Sinovac було таким же, як і в ін'єкції плацебо. Деяких побічних ефектів було навіть менше в групі вакцинації, ніж в групі плацебо.

По-друге, чим більше вводять доз, тим більше побічних ефектів. Це явище можна побачити в клінічних дослідженнях інших вакцин, воно називається «дозовою кореляцією». Однак, судячи з результатів дослідження вакцини Sinovac, такої закономірності не спостерігається. Побічні ефекти в деяких групах з низькими дозами вище, ніж в групах з більш високими дозами.

Доктор Дун сказав, що вчені очікували клінічних даних фази III Sinovac, але, на жаль, дотепер не отримали їх, а кількість суб'єктів, включених в клінічне дослідження фаз III відносно невелике, тому складно оцінити побічні ефекти вакцини Sinovac.

Хоча китайська влада опублікувала в ході клінічних випробувань дані про побічні ефекти вакцини Sinovac, які аналогічні побічним ефектам вакцини групи плацебо, 6 січня державне ЗМІ КПК повідомило, що вагітним і жінкам які годують грудьми заборонено отримувати цю вакцину всередині країни. Вони навіть рекомендують жінкам відкласти вагітність на три місяці після вакцинації.

Одна мешканка КНР отримала від своєї місцевої спільноти повідомлення, в якому говорилося, що вагітність слід відкласти на шість місяців після вакцинації, маючи на увазі, що китайська вакцина може мати серйозні побічні ефекти на фертильність.

Доктор Чьонг Вай Літ сказав, що в процесі масового розгортання вакцинації в Китаї КПК продовжувала випускати нові керівні вказівки.

«Ті, хто вводить вакцини зараз, фактично переходять річку, обмацуючи камені, використовуючи людські тіла для клінічних випробувань», — сказав Чьонг.

Політизована обов'язкова вакцинація

Оскільки китайським даним про вакцини не вистачає прозорості, люди стурбовані безпекою вакцин. Надходили повідомлення про відмови від вакцинації в Шанхаї та інших містах першого рівня. Станом на 27 березня, рівень вакцинації в Китаї становив всього 7%.

Нещодавно The Epoch Times отримала документ, який показує, що КПК політизувала процес вакцинації і змушувала людей робити щеплення.

Цей внутрішній документ розроблений великим приватним підприємством Chongqing Sokon Industry Group, якому дали назву «Повідомлення про посилення заходів з профілактики та боротьби з епідеміями». У повідомленні говориться:

«Усі підрозділи повинні стояти на піку політичних міркувань, дотримуватися принципу "кожен повинен прийняти це"... із суворим дотриманням і нести відповідальність».

«Група буде переслідувати будь-який підрозділ і особу, яка не зможе просунути нову роботу з вакцинації від COVID, для підзвітності».

За межами великих підприємств почали розширюватися масштаби обов'язкової вакцинації препарату китайського виробництва. Лю, торговець овочами на ринку Хунган в місті Санья, Хайнань, сказав The Epoch Times, що тепер для входу на ринок потрібна довідка про вакцинацію.

«Зараз усе місто Санья вакциноване, це обов'язково».

Адвокат з прав людини з материкового Китаю розповів в інтерв'ю кореспондентові The Epoch Times про попередні проблеми з вакцинами в Китаї:

«Безпека, якість і ефективність [китайської вакцини] дуже низька. У минулому були діти, які після вакцинації ставали інвалідами і розумово відсталими. Влада знала, що якість вакцини, розробленої за такий короткий час, невисока, але все ж змусила понад мільярд китайців прийняти її. Це дуже страшно".

Раніше колишній голова Національного інституту охорони здоров'я Перу Ернесто Бустаманте заявив в місцевій телепрограмі, що вакцина від штаму Sinopharm з Уханя має ефективність лише 33%, а вакцина від штаму Beijing — 11,5%. Згідно з даними Бразилії, Sinovac також показала ефективність тільки 50,4%. Випадки з дефектними вакцинами та підробленими вакцинами в Китаї протягом багатьох років стають більш поширеними і приголомшливими.

У 2018 році компанія Changsheng Biotechnology продала понад 250 тис. доз вакцини DTap (комбінована вакцина для дітей молодшого віку, що розвиває імунітет проти дифтерії, коклюшу та правця), які не відповідають стандартам.

У 2013 році на півдні Китаю було зареєстровано багато випадків смерті дітей в результаті ін'єкції вакцини проти гепатиту В.

У 2007 році в результаті вакцинації в Шаньсі майже 100 дітей стали інвалідами або померли.

У 2005 році інцидент з вакциною проти аномального гепатиту А в провінції Аньхой привів до 215 побічних реакцій, одна людина померла.

Джерело: The Epoch Times

*Вірус КПК — коронавірус виник у Китаї через недбале відношення китайської комуністичної партії (КПК) до ситуації. Замовчування призвело до поширення епідемії. КПК, не бажаючи відповідати перед світовою громадськістю за потурання, спробувала перекласти відповідальність на інші країни: США та Італію.

Comments   

загрузка...