Четвер, Тра 6, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Зловмисники розбили обладнання гонконзької друкарні The Epoch Times. Це вже 5-й напад на незалежне ЗМІ

П'ятниця, 16 квітня 2021 року

Двоє зловмисників, одягнених в чорне, з молотками в руках, показані камерою відеоспостереження в друкарні, що друкує гонконзький випуск The Epoch Times. 12 квітня 2021 року The Epoch Times

Гонконзьке видання The Epoch Times тимчасово призупинило поширення газети у зв'язку з необхідністю ремонту устаткування, пошкодженого в результаті нападу 12 квітня — п'ятого нападу на друкарню з моменту її заснування у 2006 році.

Рано вранці 12 квітня четверо зловмисників у масках увірвалися в друкарню, озброєні двома кувалдами і ножем.

Вони розбили друкарський верстат і пошкодили його центральну панель, також зламали декілька комп'ютерів, закидали сміттям обладнання, після чого зникли в білому фургоні, прихопивши з собою комп'ютер. Один з нападників крикнув співробітнику друкарні:

«Іди! І не змушуй мене щось робити!»

Незабаром після цього прибули поліцейські і сказали співробітникам The Epoch Times, що кримінальний підрозділ департаменту проведе розслідування.

Гонконзьке видання The Epoch Times назвало цей напад злочином проти свобод і верховенства закону Гонконгу.

«Ці головорізи націлені не тільки на The Epoch Times в Гонконзі, але і на всі незалежні засоби масової інформації в Гонконзі, — йдеться в заяві видання. — Це зловмисна атака на основні соціальні норми, такі як свобода преси».

Член палати представників США Мішель Стіл (Республіканська партія від Каліфорнії) описала подію як «прямий напад на вільну пресу Гонконгу».

«Комуністична партія Китаю не може продовжувати залякувати і обмежувати свободу преси в Гонконзі, — сказала вона The Epoch Times. — Якщо це правда, що компартія стояла за цими атаками, вони повинні бути притягнуті до відповідальності».

«ПЕН Америка» (PEN America), некомерційна організація в Нью-Йорку, яка виступає за свободу преси, заявила, що цей збройний напад являє собою «тривожну ескалацію загроз свободі преси» в Гонконзі.

«Ці беззаконні напади, що відбуваються на тлі арештів, судових переслідувань і ув'язнення критиків китайського уряду, є прикладом тотальних зусиль з придушення інакомислення», — йдеться в заяві групи.

Розбитий друкарський верстат в друкарні, де друкується гонконзьке видання The Epoch Times. Гонконг, 12 квітня 2021 р. Adrian Yu/The Epoch Times

Друкарня The Epoch Times в Гонконзі піддалася багатьом нападам за останні 15 років, і попередні поліцейські розслідування не дали особливих результатів.

У листопаді 2019 року нападники в масках, в тому числі двоє озброєних кийками, принесли відра з легкозаймистою рідиною на склад друкарні. Вони вилили рідину на друкарські машини і рулони паперу і підпалили їх.

Збиток від підпалу склав понад $ 40000.

У травні 2013 року троє чоловіків в чорному спробували проникнути в друкарню, але їм це не вдалося. В результаті спроби злому деякі частини металевих дверей були розбиті.

У жовтні 2012 року вандали пошкодили замок дверей друкарні електродрилем.

А в лютому 2006 року, через два тижні після відкриття друкарні, чотири людини увірвалися в будівлю і пошкодили нове обладнання, яке коштувало більше одного мільйона гонконзьких доларів.

Пошкоджений комп'ютер в друкарні The Epoch Times. Гонконг, 12 квітня 2021 р. Adrian Yu/The Epoch Times

«Злочинці були встановлені. Напади на незалежні засоби масової інформації в минулому зустрічали байдужість з боку правоохоронних органів, тому можна припустити, що атаки навіть були замовлені владою, — йдеться в заяві «ПЕН Америка». — Якщо Гонконг сподівається зберегти свою репутацію форпосту відкритості та верховенства закону, він повинен залучити цих злочинців до відповідальності і поважати роль і права вільної преси».

Асоціація журналістів Гонконгу і Асоціація веб-ЗМІ Гонконгу також засудили напад і закликали уряд розслідувати його.

Герберт Чоу, бізнесмен з Гонконгу, зазначив, що після нападу 12 квітня потрібна велика підтримка гонконзького видання The Epoch Times.

«Ми повинні показати, що ваше ЗМІ прагне говорити правду, і що Гонконжці на 100% підтримують вас», — сказав він.

Джерело: The Epoch Times

Comments   

загрузка...